Kripto Para

Dogecoin’in çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı

Dogecoin’in çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll, projeden ayrıldığını söyledi. Nicoll, ayrılma gerekçesini aşırı stres ve olası bir çıkar çatışması olarak açıkladı.

Geliştirici, Dogecoin’de danışman olarak kalmaya devam edecek. Ayrıca, her şeyi Dogecoin Vakfı’na teslim edeceğini belirten Nicoll, çalıştığı şirketin Blockchain alanında da faaliyet göstermeye başladığını ve bunun da direktör olarak kalması durumunda çıkar çatışması riskine yol açtığını ifade etti. Nicoll, teknoloji devi Google’da yazılım mühendisi.

2014’te kuruldu, 2021’de geri döndü

Dogecoin Vakfı, ilk olarak 2014 yılında kuruldu ve faaliyetlerine başladı ancak daha sonra zamanla çalışmalarını durdurdu. Geçen yıl Elon Musk ve Vitalik Buterin’in desteğiyle yeniden aktif hale geldi.

Elon Musk’ın aile ofisinin başkanı Jared Birchall ile Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin, halen vakfın danışmanlığını yürütüyor. Vakfın amacı ise savunma, yönetişim ve ticari marka koruması yoluyla Dogecoin’in gelişimini desteklemek.

 

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu