Kripto Para

Başka bir %11 düşüş yolda mı? ALGO yatırımcıları piyasadan çıkmalı mı?

Bir kripto para birimi piyasada kendisine bir isim yaptığında, bunun nedeni genellikle olumlu fiyat hareketidir. Ancak Algorand bu anlatıya meydan okumuş görünüyor.

ALGO, yatırımcıları iyimser kılmak yerine, onları zararda tuttu. Daha yakından incelendiğinde, ALGO’nun güneye olan yolculuğunun henüz bitmediği görülüyor.

Algorand yuvarlanmayı sever

Altcoin, Eylül ayından bu yana listelerde düşüşte. Diğer kripto para birimlerinin aksine, ALGO Kasım ayında toparlanamadı ve bunun yerine konsolide oldu.

Aralık ve Ocak ayı geldiğinde, madeni para derin bir kayıp yaşadı. Aslında, bu iki aydaki daha geniş piyasa olayları Algorand için durumu daha da kötüleştirdi. Bu raporun yayınlandığı tarihte, ATH’nin %68 altındaydı.

0,76 dolardan işlem gören Algorand, yatırımcılarını daha da fazla hayal kırıklığına uğratmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Fiyat hareketi göz önüne alındığında, tüm göstergeler daha fazla kırmızı muma işaret ediyor.

Parabolik SAR’ın beyaz noktaları, mumların üzerinde kalmak için konumlarını değiştirmenin eşiğinde. ADX’in yükselen gücü, 25.0’ı kırmanın eşiğinde olduğu için düşüş trendini destekliyor.

Algorand Fiyat Hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ayrıca, Algorand’ın aktif bir düşüş eğiliminde olması zaten bir fiyat düşüşüne işaret ediyor.

Bu, Algorand’ın mevcut fiyat seviyesinin %11,36 altında olan 0,68 dolarlık bir sonraki kritik desteğine ulaşmasına yol açabilir.

Ayrıca, yatırımcıların davranışları ve ağ verileri de şu anda etkileyici değil.

Zincirdeki işlem hacmi büyük ölçüde düştü. Çoğu yatırımcının, herhangi bir toparlanma fırsatı görmedikleri için şu anda aktif olma motivasyonu yok. Ve bu grup da küçük değil.

Algorand işlem hacimleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bir noktada kâr elde eden tüm ALGO yatırımcılarının %99’u, mevcut fiyat seviyesinde kayıplarla karşı karşıya. Bu, 10.1 milyon ALGO sahibinin zararda olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, zincir içi aktivitenin neden önemli ölçüde azaldığı mantıklıdır.

Algorand yatırımcıları zararda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu, kredi protokolünün beş ayda 19,44 milyar dolardan sadece 11,63 dolara düştüğü DeFi cephesine de yansıdı.

Yatırımcıların %88,6’sı zarardayken, fiyatların tekrar düşmesi durumunda önümüzdeki birkaç gün-hafta için onları hareketsiz görmek şaşırtıcı olmayacak.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu