Kripto Para

LUNA’nın piyasa boğalarının devralması için önce ne olması gerekiyor?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Kendisini altın Fibonacci seviyesinden aldıktan sonra, Terra (LUNA), yaygın kazançlar elde ederken bir üst kanalda büyüdü.

İleriye dönük olarak, trend çizgisi desteğinin (beyaz) altındaki herhangi bir yakınlık, LUNA’yı %23,6 Fibonacci desteği yeniden testi için destekleyecektir. Bunu takiben, sıkı faz kaybolurken alt muhtemelen uçucu bir faza girecekti. Basın zamanında, LUNA 85.16 dolardan işlem görüyordu.

LUNA 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView, LUNA / USDT

27 Aralık’taki ATH’sinden bu yana LUNA, kritik fiyat noktalarını test etmek ve delmek için düştü. Alt, 31 Ocak’ta bir ayını dürtmek için acele ederken önümüzdeki 35 gün içinde değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

%61.8 Fibonacci tabanı sağlam dururken, LUNA 20 Şubat’tan 2 Mart’a kadar %108.62 yatırım getirisi sağlayan bir yükseliş gerçekleştirdi. 4 saatlik grafiğindeki yukarı kanal salınımı, alt birimin 20 EMA (kırmızı) ve 50 EMA (camgöbeği) üzerine sıçramasına yardımcı oldu. LUNA 94 dolara yaklaşırken, ayılar keskin bir geri çekilmeyi körüklemek için devreye girdi. Ayrıca, tarihsel olarak, alt bu dirençten bir geri dönüş gördü.

Şimdi, 20 EMA desteğin ani direncine çevrilirken, 83-84 dolar aralığının altında bir kapanış, fiyatın 50 EMA’sını test etmesine neden olacaktır. Bunu yayınlayın, eğer ayılar sürekli güç uygulamaya devam ederse, %23.6 desteğine doğru bir düşüş daha düşünülebilir.

Öte yandan, boğalar trend çizgisi desteğini (beyaz) savunursa, RSI ile gizli bir yükseliş ayrışması anlamına gelir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, LUNA / USDT

RSI, geçen haftadan bu yana aşırı alım seviyesinden istikrarlı bir şekilde düştü. Sonuç olarak, düşüş eğilimi göstermek için orta çizginin altına düştü. Şimdi, trend çizgisi desteğine doğru daha fazla düşüşü önlemek için boğaların desteklemesi için 45 puanlık destek hayati önem taşıyor.

Ayrıca, -DI bir yükseliş geçişi yapmaktan kaçındıktan sonra kuzeye baktı. Bu okuma, yakın vadede düşüş hareketlerini haklı çıkaracaktır. Ne yazık ki, ADX’i düşüş trendindeydi ve zayıf bir yön trendi parladı.

Çözüm

Sonraki birkaç mum çubuğu, daha fazla düşüş trendini doğrulamak için kritik öneme sahip. Acil desteğin altına bir düşüş, LUNA trend belirleyen bir hamle yapmadan önce 80 dolarlık bir yeniden teste neden olabilir.

Bunu söyledikten sonra, yatırımcılar / tüccarlar, alt değer algısını etkileyen daha geniş hissi yakından takip etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu