Kripto Para

Beklenen Ethereum’un Beacon zinciriyle birleşmesi…

Dünyanın en büyük blok zincirlerinden biri olan Ethereum, işlemleri onaylamanın yeni bir yolunu test ediyor. Mevcut Ethereum ana ağını, Ethereum 2.0 sisteminin Beacon zinciriyle birleştirecek. 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak kesin bir tarih açıklanmadı.

Birleştirme için mantıksal ay

Bazı yeniden karıştırma sonrası ‘Eth2’ veya şimdi ‘konsensüs katmanı’ olarak adlandırılanların nihayet lansman için sabit bir tarihe sahip olabileceği tahmin ediliyor.

R / ethstaker topluluğunun bir Reddit üyesi (u / superphiz), bunun bu yılın Haziran ayında olacağını tahmin etti. Reddit’teki ayrıntılı bir gönderide, u / superphiz, birleşmenin gerçekleşmesi için Haziran ayının neden mantıklı bir ay olduğuna ilişkin aşağıdaki beş nedeni özetliyor.

Ayrıca 19 Şubat’ta Ethereum araştırmacısı ve uygulama organizatörü Danny Ryan, birleşmenin çok yakın olduğunu açıkladı. Ryan alıntı yaptı:

“Aslında çok yakın. sanırım o [the difficulty bomb] kusursuz bir şekilde zamanlanmış olacak. Zorluk bombası patlayacak, hissedilmeye başlayacak, Haziran’da bir ara, Temmuz’da bir süre. ”

Özellikle, 10 Mart’ta 83 numaralı Konsensüs Katmanı çağrısı sırasında, Fırın Tesnet’in piyasaya sürülmesiyle ilgili tartışma, ‘birleştirmenin’ yakında gerçekleşebileceğini ima etti.

Fırın test ağının, birleşmeden önceki son büyük test ağı olması gerekiyordu. Ve üç ay sürmesi gerekiyordu. Ayrıca Marius Van Der Wijden, Fırın genel birleştirme test ağının başlatıldığını duyurdu. Bir Reddit kullanıcısı, bu duyurunun önemine şu açıklamayla dikkat çekti:

o daha da iddia etti:

“Bu olayları daha önce gözlemleyen herkes, bu test ağlarının piyasaya sürülmeye hazır bir ürünle birleştirildiğini bilir. Bu testnet lansmanları için planlanan zamanlamayı bilmesem de, her testnet birleştirmesi arasında iki haftalık bir gecikme beklemek çok mantıklı.”

11 Mart’ta Fırın test ağının konfigürasyonu açıklandı. Son olarak bahsi geçen zorluk bombasının Haziran 2022 civarında ‘patlaması’ bekleniyor. Bu konuda Reddit kullanıcısı şunları yazdı:

Kaynak: Reddit

Beklemeye değer mi?

10 milyondan fazla eter (ETH) kilitli Planlanan bir yükseltme öncesinde Ethereum’un Eth 2.0 hisse sözleşmesinde. Basın zamanında yaklaşık 25.5 milyar dolar değerindeydi.

Kaynak: Dune Analytics

Aslında, bu ay, bu yıl Ocak ve Şubat aylarında nispeten zayıf bir dönemin ardından Eth 2.0 sözleşmelerine eter mevduatlarında bir artış görüldü.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu