Kripto Para

Biden: Rusya’yı Batı finansından keseceğiz

ABD Başkanı Joe Biden, TSİ 22.22 itibari ile kameraların karşısına geçerek Rusya’ya yönelik yaptırımları açıkladı.

“Bu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlangıcı” diyen Biden, ilk yaptırımların bugünden itibaren devreye alındığını söyledi.

İki Rus bankasına yaptırım kararı

Başkan, ABD olarak iki Rus bankasına tam yaptırım uygulamaya başladıklarını, ayrıca aile üyeleri ve Rus elitlerine de yaptırım getirdiklerini ifade etti.

Biden şöyle dedi:

“Rusya gerilimi artırırsa biz de yaptırımları artıracağız. Rusya’nın Batı’dan finansmanını durduruyoruz. Artık Rusya, Batı’dan finansman alamayacak.”

Sözlerinin devamında Rusya’yı açıkça uyaran Biden, “Rusya, saldırgan tutumuna devam ederse daha büyük bedeller ödeyecek.” dedi. Ayrıca, Kuzey Akım 2 boru hattını durdurmak için Almanya ile çalıştıklarını dile getirdi.

Rusya ile savaşma niyeti olmadıklarını vurgulayan Biden, NATO topraklarını ise sonuna kadar savunacaklarını söyledi:

“Kesinlikle Rusya ile savaşa girme niyetinde değiliz fakat ABD, müttefiklerle birlikte NATO topraklarını sonuna kadar savunacaktır. Umarım Rusya, Ukrayna’ya bir saldırıda bulunmaz. Umarım ben yanılırım ancak halihazırda Ukrayna çevresinde 150 binden fazla Rus askeri var. Rus donanma gemileri şu anda Karadeniz’de seyr-ü sefer halinde. Sınıra tıbbi ekipmanlar yığılıyor.”

“Rusya daha ileri gitmeye hazırlanıyor”

Rusya’nın daha ileri gitmeye hazırlandığını öne süren Biden, konuşmasını bitirirken “Rusya ne yapacaksa birlik içinde buna karşı koymaya hazırız. Umarım diplomasi devam eder.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu