Kripto Para

Binance Coin bir arz alanına ulaşıyor, ancak düşüş trendi kendisini …

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Binance Coin, en azından piyasa değeri açısından borsa tokenlerinin ön saflarında yer alıyor. Bir borsa olarak Binance, inovasyona verdiği destekte de lider olarak kabul ediliyor. Aralık ayında Binance, Afganistan’daki kadınlara yardım etmeyi ve onları güçlendirmeyi amaçlayan ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Code to Inspire ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Binance, ticaret hacmi, ticaret çiftleri ve likidite açısından en büyük kripto borsalarından biri olmaya devam ediyor. Grafiklerde Binance Coin, Kasım ayından bu yana istikrarlı bir şekilde değer kaybediyor.

Kaynak: TradingView’de BNB / USDT

Kasım ayında BNB, 660 dolarlık alanı test etti ve ATH’sini 669 dolardan oluşturdu. Bu seviyenin birden fazla testi reddedildi ve son üç ayda BNB düşüş eğiliminde. Ancak Temmuz ayından bu yana fiyat, BNB’nin bir kez daha ziyaret ettiği bir seviye olan önce 254 dolar, ardından Eylül ayında 337 dolardan bir taban oluşturdu.

Bu nedenle, fiyatın 2021’in başından bu yana daha yüksek dipler oluşturduğu ve en son 337 dolarlık testin başka bir satın alma fırsatı olabileceği yönünde bir argüman yapılabilir.

Ancak, odak zaman periyodu olan Kasım ayından bu yana piyasa yapısı düşüşteydi – en son en düşük seviye sadece birkaç gün önce 445,4 dolarda oluştu. Bundan önceki en düşük seviye 506 dolardan bulunabilir. Bu iki alan aynı zamanda çizelgelerde (kırmızı kutu) tedarik edilen alanlardır.

Piyasa yapısını kırmak için BNB’nin 450 doların üzerine çıkması ve destek olarak yeniden test etmesi gerekecekti. Böyle bir yeniden test, 510$’a kadar katmanlı kar al emirleri ile uzun pozisyonlara girmek için uygun bir risk-ödül alanı olacaktır. Basın zamanında, BNB eski bir talep alanında başka bir reddedilmeyle karşı karşıya kalmış gibi görünüyordu.

Akılcı

Binance Coin bir arz alanına ulaştı - düşüş trendi bir kez daha kendini hissettirecek mi?

Kaynak: TradingView’de BNB / USDT

12 saatlik RSI, son yükselişe tepki olarak nötr 50’nin üzerine çıktı. Kasım ayından bu yana 60’ın üzerine çıkmadı ve çoğunlukla nötr 50’nin altında kaldı. Dolayısıyla, RSI yalnızca son momentumu yukarı doğru vurguladı, ancak henüz trendde bir değişikliği desteklemedi.

Bollinger Bantları genişliği son haftalarda büyük ölçüde arttı ve bu da BNB için önemli oynaklık dönemleri gösterdi. Basın zamanında, bu oynaklık yüksek kalmaya devam etti.

ADX (sarı) ve + DI (yeşil) 20 değerinin oldukça üzerine çıktıkça, DMI düşüşten yükselişe doğru bir trend değişikliği gösterdi.

Çözüm

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, sırasıyla 450 dolar ve 400 dolarlık arz ve talep alanları, kuzey veya güneyde bir kırılma işaretleri için izlenebilir. 450 doları aşan bir hareket ve yeniden test edilmesi büyük olasılıkla bir satın alma fırsatı olabilir ve talebin BNB’yi 515 dolara itecek kadar güçlü olduğuna işaret edebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu