Kripto Para

Bu, bir Ripple yetkilisinin kripto varlıkları hakkındaki Senato komitesinden yaptığı açıklamadır.

Tarım ve kripto çok ortak noktaları varmış gibi görünmüyor, ancak Senato Tarım Komitesinin kripto varlıkları hakkındaki duruşması, yönetim kurulu genelinde kripto paydaşlarından güçlü tepkileri tetikledi. Duruşmanın yatırımcılar için hasta olup olmadığını belirlemek zor olsa da, bir Ripple yetkilisi işlemlere ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kripto hakkında “Agri” olmayın

Ripple’ın Kamu Politikası Başkanı Susan Friedman, aranan duruşma “üretken” ve “Pozitif,” gelecekte bu tür tartışmaları daha fazla görmek istediğini dile getirdi. Friedman’a göre, bazı önemli tartışma konuları dahil Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun kripto sektörünü düzenlemedeki potansiyel rolü ve Amerika’nın kripto rakiplerine kaybetmemesi ihtiyacı.

Ripple yürütme kayıt edilmiş,

Senato Ag’daki bugünkü duruşma, koridorun her iki tarafının da konuyla ilgilendiğinin açık bir göstergesiydi. #kripto & inovasyonu teşvik etmek ve tüketicileri korumak için işbirliği yapmak istiyor… ”

o zaman Friedman katma,

“Tarih herhangi bir göstergeyse – CFTC’ye daha büyük bir havale vermek, kriptoya giden yolun net kurallarını getirmede uzun bir yol kat edecektir.”

Bir Ripple yetkilisi neden CFTC’nin kripto endüstrisinde daha aktif bir düzenleyici haline geldiğini görmek istesin ki? Yeni başlayanlar için bu, SEC’in uzaydaki hakimiyetini sarsmanın bir yolu olabilir.

Burada CFTC ve SEC’in her zaman göz göze gelmediğini belirtmek önemlidir. SEC Başkanı Gary Gensler, Amerika’daki kripto sektörünü tanımlamak için sıklıkla “Vahşi Batı” imajını tercih ederken, eski CFTC Komiseri Brian Quintenz bunu “ikna ve manipülasyon dili” olarak adlandırdı.

Duruşma sırasında, CFTC Başkanı Rostin Behnam, ajansın çalışmalarını yürütebilmesi için daha fazla güç ve mali kaynak talep etti. Kabul edilirse, bunun SEC’in kendi düzenleyici erişimi için büyük etkileri olabilir.

Bununla birlikte, 2022’ye uzanan XRP davasıyla, SEC’in Ripple’ın yasal statüsü üzerinde diğer herhangi bir Amerikan düzenleyiciden daha fazla etkiye sahip olduğu görülüyor.

Bu rodeoyu bitirme zamanı

FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried de ABD Senato Komitesi önünde ifadesini verdi. Yönetici, Kongre’nin CFTC ve SEC’i kripto sektörünün spot işlemler, borsalar ve sabit paralar gibi farklı bölümlerini düzenlemek için organize edebileceğini öne sürdü. Bankman-Fried, CFTC’nin rolünü genişletme konusunda şunları söyledi:

“Tarihsel olarak, CFTC genellikle emtialar için spot piyasaların işleyişi üzerinde yargı yetkisini kullanmadı (birkaç istisna dışında), ancak FTX, CFTC’nin belirli koşullar altında dijital varlık spot piyasaları üzerinde yargı yetkisi iddia edebileceğine inanıyor.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu