Kripto Para

Binance Coin ve yatırımcıların parmaklarını yakmamak için yapabilecekleri

Piyasa değerine göre endüstrinin dördüncü en büyük kripto para birimi olan Binance madeni para, son zamanlarda aşağı kanalının üzerinde bir kırılma gördü. Anlaşılır bir şekilde, birçok yatırımcı ve tüccar parmaklarını satın almak için kaşındırdı.

Ama bu akıllıca bir fikir mi? Şimdiye kadar madeni paranın fiyat hareketine tam bir bakış.

BNB / USDT | Kaynak: TradingView

Teknik olarak konuşursak, BNB aşağı kanalda olumlu bir kırılma hayal etti ve bu, madalyonun kısa vadesi için iyiye işaret. Bununla birlikte, halen 50 ve 200 DMA’sının altında ve ani direnç seviyesinin oldukça altında işlem gördüğü de belirtilmelidir.

Bununla birlikte, RSI göstergesi herhangi bir iyileşme belirtisi göstermiyor. Dolayısıyla, BNB’nin herhangi bir pozitif momentumu harekete geçirmeden önce kat etmesi gereken uzun bir yol var.

Bununla birlikte, mevcut fiyat seviyesi, metrik olarak pek çok şeyin peşinde olduğu köklü ve popüler bir madeni paraya satın almak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Örneğin, BNB için ortalama madeni para yaşı sabit bir yükseliş trendinde. Bu, son düzeltmelere ve piyasa genelindeki düşüş eğilimine rağmen, HODLer iyimserliğini gösteriyor.

Ortalama Madeni Para Yaşı | Kaynak: Santiment

Ayrıca, bscscan.com’dan alınan veriler, Binance Akıllı Zincir Benzersiz Adresler Tablosunda sürekli bir yükseliş trendinin altını çizdi. Aslında, 14 Şubat itibariyle, mevcut benzersiz adres sayısı 135,6 milyonun oldukça üzerindeydi.

Binance Akıllı Zincir Benzersiz Adresler | Kaynak: bscscan.com

Santiment’e göre bu, sosyal egemenliğin son birkaç gündür ani artışlar görmesiyle birleştirilebilir. Tüm bu faktörler, genellikle bir iyileşme döneminin izlediği toplum çıkarında bir canlanmaya işaret ediyor.

Kısa vadede, BNB’nin basın zamanı %5’lik rallisi, borsalarda 728 bin doların üzerinde açık pozisyonun tasfiye edilmesine neden oldu. Bir scalper’ın bakış açısına göre, kısa vadeli ralli devam edebileceğinden, daha fazla kısa pozisyon tasfiye edildiğinden ve kayıplar rezerve edildiğinden, bu, madeni paraya satın almak için iyi bir fırsat olabilir.

Toplam tasfiye | Kaynak: Coinglass.com

Sonuç olarak, zincir içi metrikler genel olarak olumlu görünüyor, ancak çizelgelerden bazı önemli fiyat doğrulamalarına ihtiyaçları var. Bu henüz olmadı.

Büyük bir pozitif doğrulama, 200 DMA üzerinde bir kırılma şeklinde gelebilir ve madeni paraya çok ihtiyaç duyulan aşağı yönlü destek sağlayabilir.

Bununla birlikte, madeni paranın doğuştan gelen kullanım durumları ve iyimserliği göz önüne alındığında, parça parça satın alma yaklaşımı, uygun bir fiyatın kilitlenmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, çok fazla para riske atmayacak ve parmakları yanmaktan kurtarmayacak!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu