Kripto Para

Binance, İngiltere düzenleyicilerini bu hareketle sarsılacak ve karıştıracak

Binance yine manşetlere çıkıyor, ancak olağan düzenleyici sıkıntıları sayesinde değil. Kripto borsası devi, bir ödeme teknolojisi şirketi olan Bifinity’nin ve Binance’in “resmi fiat-to-kripto ödeme sağlayıcısı”nın lansmanını duyurdu.

Bu kuşkusuz standart bir endüstri güncellemesi gibi görünüyor, ancak gerçekte, yeni şirket tartışmalı kripto borsası ve onu düzenlemeye çalışanlar için büyük bir turnusol testi.

Ön sayfayı tutun!

Bifinity, ödemeler için Visa ve Mastercard’ın yanı sıra 50’den fazla kriptoyu desteklemek içindir. Ayrıca Binance, Web 3.0 ödeme pazarını keşfetmek için İngiltere merkezli Paysafe ile ortaklığını duyurdu. Binance, resmi açıklamasında şunları söyledi:

“Ayrıca Paysafe, Bifinity’ye fiattan kriptoya ödemeler konusunda derin bir düzenleyici teknik bilgi ve beyaz etiketli bir dijital cüzdan görevi gören gömülü bir finans çözümü sağlayacak.”

Kripto borsası ayrıca Binance ve Paysafe’in “EUR ve GBP’yi tamamen yeniden açın mevduat ve para çekme“Vasıtasıyla SEPA ödeme ağı ve Daha Hızlı Ödeme Hizmetleri. Kripto borsası itibari para piyasasının derinliklerine ulaştığında, bekçi köpekleri endişeleniyor.

Birleşik Krallık Düzenleyicileri: sarsıldı ve karıştırılmış

Paysafe size tanıdık geliyorsa, haberleri takip ediyorsunuz demektir. Binance’in şirketle yaptığı anlaşma, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesini belirledi [FCA] düzenleyici, borsa devinin İngiltere ödeme ağlarına ve verilerine erişebilmesinden endişe duyduğu için sınırda.

Ancak, FCA’nın yanıtı eleştirmenleri sarstı. Bir sözcünün şu sözleri aktarıldı:

“Binance ile ilgili endişelerimiz devam ediyor. Bu iş ortaklığına dair bir bildirim aldık ancak bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkilerimiz sınırlı” dedi.

Kısacası, Binance x Bifinity x Paysafe projesi sorunsuz bir şekilde devam ederse, Binance için çarpıcı bir zafer ve borsanın küresel etkisini azaltmak isteyenler için büyük bir kayıp olacak.

Ancak, başka olası sonuçlar da var.

Odadaki fil

Binance’in ödeme piyasasına girmesi, düzenleyicilerin ve dünya liderlerinin kripto borsalarını her zamankinden daha yakından izlediği bir dönemde, Rusya-Ukrayna savaşının tüm şiddetiyle sürmesiyle birlikte geliyor. Binance şu ana kadar tüm Rus kullanıcıları genel bir yasakla kapatma çağrılarına direndi. Ancak baskı artıyor ve Binance her zaman uyumluluktan gurur duymuştur.

Buna ek olarak Coinbase, Rus kullanıcıları veya yasa dışı aktörlerle bağlantılı 25.000’den fazla adresi engellediğini ve bilgilerini hükümete teslim ettiğini duyurdu. Şimdi, bekçiler Binance’in davayı takip etmesini bekliyor.

Aksi takdirde, düzenleyiciler otoritelerini geri alma ve yeniden kurma zamanının geldiğine karar verebilirler.

Ve biri Atlantik üzerinden uçtu

Bir başka kripto borsası devi FTX, operasyonları genişletmek ve piyasaya resmi olarak girmek için FTX Europe’un kurulduğunu duyurdu. Avrupalı ve Ortadoğu pazarları.

CeFi yatırımcıları, girişimlerinin Amerikan ödeme piyasasının dışında nasıl bir performans gösterdiğini görmek için her iki borsanın ilerlemesini takip edecekler.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu