Kripto Para

FUD, Cronje ve Nell’in çıkışından sonra Fantom, Yearn ve Solidly’yi nasıl etkiledi?

Fantom Vakfı teknik danışmanı Andre Cronje ve Anton Nell, DeFi topluluğunu büyük bir panik dalgası sardı., sFantom Vakfı’ndaki üst düzey çözümler mimarı, kripto ve DeFi’den ayrıldıklarını bir tweet ile duyurdu.

Nell ayrıca, Nisan 2022’de yaklaşık 25 uygulama ve hizmetin silineceğini ve birçok yatırımcının panik satışına karar vermesi ve mumların kan kırmızıya dönmesi nedeniyle FUD’ye yol açacağını belirtti.

Şimdi, düşen dramadan birkaç saat sonra, etkilenen projeler nasıl görünüyor?

Hayalet’ten Kaçmak mı?

Basın zamanında, Fantom’un FTM’si son 24 saatte %12.94 düşerek 1.41 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, madeni para yukarı doğru bir yörüngede başlıyordu – hala kırmızı bölgenin derinliklerinde düşünülüyordu.

Bununla birlikte, Santiment verileri, fiyat düştükçe geliştirme faaliyetinin de düştüğünü ortaya koydu. Cronje ve Nell ayrıldıklarını açıklamadan kısa bir süre öncesine kadar, geliştirme faaliyetleri yavaş yavaş yukarı doğru hareket ediyordu. FTM için bir fiyat toparlanmasının, bir kez daha geliştirme faaliyetlerinde bir artışı tetikleyip tetiklemeyeceğini henüz göreceğiz.

Kaynak: Santiment

Borsalarda FTM arzına gelince, neredeyse dikey bir düşüş, on milyonlarca FTM madeni parasının borsadan ayrıldığını ve varlığın fiyatındaki düşüşle aynı zamana denk geldiğini gösteriyor. Bu, bazı yatırımcıların panik satışı yerine düşüşü satın alma fırsatını kullanabileceğini gösteriyor.

Kaynak: Santiment

istikrar için can atıyorum

Bununla birlikte, hala açılması gereken çok sayıda duygusal bagaj var. Cronje ve Nell’in ayrılmasından etkilenen diğer bazı gruplar arasında Yearn Finance ve Solidly toplulukları yer aldı. Birçok yatırımcı, Nell’in şok edici haberi duyurma şekline itiraz etti. Kullanıcılar ayrıca, sonlandırılması planlanan uygulamalarla ilgili kafa karışıklığını körüklediklerini hissettiler.

Bu amaçla, proje temsilcileri kullanıcılara etkilenen DeFi projelerinin Cronje ve Nell’in ötesinde yaşayabileceğini söylüyor. Örneğin, analist ve girişim ortağı Adam Cochran, hala Yearn’e inandığını açıkça belirtti.

Oranları DeFi’ye karşı mücadele etmek

Kullanıcıların inancına rağmen, Cronje ve Nell ile bağlantılı projelerin zorlu bir savaşla karşı karşıya kalması muhtemeldir. DeFillama’dan gelen veriler, Fantom’un kilitli toplam değerinin 7,14 milyar dolar olduğunu ortaya koydu. [TVL] ancak bunun %21,15’ini son 24 saatte kaybetti. Ayrıca Solidly ve Solidex sadece 24 saatte %40’ın üzerinde kayıp kaydetti.

Kaynak: defillama.com

Güvenceler, yatırımcıların inançlarını yeniden bulmalarına yardımcı olabilir mi? Sadece zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu