Kripto Para

Binance, kripto alanını güvence altına almak için sürekli çaba sarf ediyor

2021’de, yatırım beklentilerinde pandemi kaynaklı bir değişim, yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisinde bir artışa yol açtı. Bununla birlikte, bununla bağlantılı dolandırıcılık ve dolandırıcılıkların sayısı da arttığından, çılgınlığın dezavantajları da yoktu.

Hack’ler, dolandırıcılıklar ve fidye yazılımı saldırıları, geçen yıl kripto endüstrisine milyarlarca dolara mal oldu ve büyük projeler kötü niyetli saldırganların sahtekarlıklarına kurban gitti.

Yetkililer yavaş ama kesin bir şekilde yetişiyor ve bu tür yasa dışı faaliyetleri izleme, takip etme ve yok etme yeteneğine sahip deneyimli bireylere duyulan ihtiyaç, kripto alanında bir zorunluluk haline geldi.

Binance, dünyanın önde gelen blockchain ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısı, kriptoyu herkes için güvence altına almanın öncüsü konumunda. Bir kuruluş olarak Binance, özellikle güvenlik ve soruşturmalar cephesinde, yeteneklerine önemli ölçüde yatırım yapıyor.

Binance güvenliği güçlendiriyor

Binance getirerek güvenlik güvencesinde önemli bir adım attı. Aron Akbıyıkyan Denetim ve Soruşturma Direktörü olarak.

Özellikle Aron, Binance’e zengin bir deneyimle katılıyor. O, cezai soruşturmalarda uzmandır ve kripto destekli çocuk pornosu çetesini çökertmede araçsal bir rol oynadığı ‘Welcome2Video’ davası da dahil olmak üzere yüksek profilli davalar üzerinde çalışmıştır. Ayrıca, TRM Labs ve Chainalysis’teyken suçluların blockchain kullanmasını önlemeye yardımcı olmak için kapsamlı bir deneyime sahiptir.

Binance platformundan yararlanmaya çalışan suçluları belirlemeye ve blok zinciri sektöründeki faaliyetlerini izlemeye odaklanan Aron, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinin onları devirmelerine yardımcı olacak. Çalışmaları, Binance ve daha büyük kripto endüstrisindeki tüm kullanıcılar için daha güvenli bir ortam yaratmaya yardımcı oluyor.

Platform aynı zamanda Denetim ve Soruşturma ekibini de Nils Andersen-Röed Europol’den başka bir Denetim ve Soruşturma Direktörü olarak.

Hollanda Ulusal Polisi’nin Karanlık Ağ Biriminin Proje Lideri olarak görev yaptığı süre boyunca, Nils, karanlık ağda faaliyet gösteren uyuşturucuların en büyük karaborsaları olan ‘Hansa Market’ ve ‘Alphabay’ın devralınmasını ve kaldırılmasını denetledi. Bu küresel operasyon, diğer kanun uygulayıcı kurumlarla paylaşılan yasadışı ticaretlerle ilgili çok miktarda bilgi topladı. Dünya çapında birçok tutuklamaya yol açtı ve kripto endüstrisinin temizlenmesine büyük katkıda bulundu.

Europol’de Nils, Dark Web ekibinde uzmandı. Uzmanlığını Binance platformlarında suç işlemeye çalışan suçluları tespit etmek ve kullanıcılarının fonlarını korumak amacıyla Binance’de dahili ve harici soruşturmalar yürütmek için kullanıyor.

Kara Para Aklamayı Önleme programı

Binance atandı Greg Monahan Uluslararası kara para aklamayla mücadele programını ve soruşturma programlarını genişletmek için Küresel Kara Para Aklama Raporlama Görevlisi olarak.

Çoğunluğu vergi, kara para aklama ve diğer ilgili mali suç soruşturmalarından sorumlu ABD Hazinesi Suç Müfettişi olarak, yaklaşık 30 yıllık kredili devlet hizmetiyle Greg, dünyanın en iyilerinden bazılarının görevden alınmasıyla sonuçlanan karmaşık uluslararası soruşturmalara öncülük etti. kötü şöhretli siber suçlular ve terörist gruplar.

Binance, kriptonun dünya genelinde toplu olarak benimsenmesini kolaylaştırmak için düzenlemelere duyulan ihtiyacı her zaman vurgulamıştır. Yetkililere alandaki faaliyetler hakkında daha fazla netlik sağlamak için kriptoyu geleneksel finansal sistemler, bankalar ve ödeme hizmetleri ile entegre etmek için düzenleyici lisansların gerekli olduğuna inanıyorlar.

Greg, platformun çıkarlarını düzenleyici kurumların çıkarlarıyla uyumlu hale getirmek için çalışacak örgütün dünya çapındaki kolluk kuvvetleriyle ilişkilerini güçlendirerek. Bu, kripto alanındaki kara para aklama faaliyetlerini durdurmak için büyük bir adım olacak.

Dolandırıcıları devirmek

Platform, siber suçluların yasa dışı faaliyetlerini engellemeye kararlı ve Tigran Gambaryan Küresel İstihbarat ve Soruşturmalar Başkan Yardımcısı olarak.

Tigran, Washington DC’deki Siber Suçlar Birimi’nin eski bir özel ajanıdır ve ‘İpek Yolu’ yolsuzluk soruşturmaları, ‘BTC-e bitcoin değişimi’ ve ‘Mt. . Gox hilesi.

Mt. Zamanın en popüler Bitcoin borsası olan ve ağdaki tüm borsa işlemlerinin neredeyse %80’inden sorumlu olan Gox, 2014 yılında iflas başvurusunda bulundu. Bilgisayar korsanlarının çevrimiçi kasalarından 460 milyon dolar eşdeğerini çaldığını iddia etti.

Haber, kripto meraklıları büyük miktarda para kaybettikçe Bitcoin dünyasını sarstı. Tigran’ın çalışması ve araştırma bulguları, kullanıcıların para birimine olan güvenini geri getiren milyonlarca dolarlık kayıp fonların geri alınmasında anıtsaldı.

Ekipte Tigran ile Binance, siber suçluları alt etmek için dünya çapındaki kanun uygulayıcı kurumlar ve düzenleyicilerle yakından uyum sağlarken tehditleri ve mali kayıpları önlemek için iç ve dış soruşturmalara odaklanmaya devam edecek.

Siber güvenlik için sürekli önlemler

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) şunları söyledi:

Kullanıcılarımızın çıkarlarını korumak için Binance’i her zaman en yüksek standartta tuttuk ve bu amaçla Binance’i ve daha geniş endüstriyi tüm katılımcılar için güvenli bir yer haline getirmek için yeteneklerimizi her zaman genişletiyoruz.. ”

Platform, uluslararası uyum ekibini ve danışma kurulunu 2020’den bu yana %500 büyüttü. Binance, kolluk kuvvetleri ve düzenleyicilerle işbirliği yaparak, insan kaçakçılığı, fidye yazılımı ve terör finansmanı ile mücadelede lider bir katılımcı olarak kendini konumlandırmayı ve böylece kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. ‘ platforma güven.

Binance, zaten güçlü bir güvenlik uzmanları ekibini güçlendirerek kripto güvenliğini sağlamada ve platformu en güvenli kripto ekosistemi olmaya itmede büyük bir adım atıyor.

Binance hakkında daha fazla bilgi için lütfen kontrol edin resmi internet sitesi.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu