Kripto Para

Ethereum için 11’de 1; Geçen hafta sadece bir anormallikti

Tüm kripto para piyasası, son birkaç hafta içinde önemli miktarda fiyat düzeltmesine tanık oldu. Farklı kripto borsalarındaki satış baskısının kısa vadede %10-15 daha artacağı tahmin ediliyor. Tüm bunları akılda tutarak, yatırımcıların bu tür ters rüzgarlara nasıl tepki verdiği aşağıda açıklanmıştır.

Bir döngüde kurumsal girişler

Dijital varlık yatırım ürünleri, son fiyat zayıflığına ve Doğu Avrupa’da baş gösteren çatışmanın olumsuz etkisine rağmen geçen hafta toplam 109 milyon dolar giriş gördü. CoinShares’in 22 Şubat “Dijital Varlık Fon Akışları Haftalık” raporu, bir raporda daha fazla bilgi paylaştı.

Raporun yazarı James Butterfill şunları söyledi:

“Ocak ayındaki çıkışların ardından son veriler, girişlerin 5. haftasına işaret ediyor. Hem Avrupa’da hem de Amerika’da girişler görülürken, toplam 101 milyon ABD doları girişle ağırlıklı olarak ikincisi oldu. ”

Aşağıdaki grafik yukarıda bahsedilen argümanı desteklemiştir.

Kaynak: Coinshares | Orta

Bitcoin (BTC), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) açıkça gösterinin yıldızıydı.

Kral kripto para olan Bitcoin, 14 Şubat ve 18 Şubat tarihleri ​​arasında 89 milyon dolar değerinde girişle, Aralık 2021’den bu yana en yüksek seviye olarak öncülük etti. Ancak raporda şu görüş yer aldı:

“Girişler, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) %0,7’sini temsil eden toplam 221 milyon $’lık girişlerle son 5 hafta ılık kalıyor.”

Buna karşılık, Ethereum yatırım ürünleri arzı, aksine, geçen hafta 15,2 milyon dolarlık çıkış gördü. Şaşırtıcı bir şekilde, son 11 haftadan yalnızca birinde giriş sağladı. Ethereum rakipleri bu açıktan faydalanmayı başardı.

Kaynak: CoinShares

Gelecek vaat eden bir akıllı sözleşme platformu ve Ethereum’a rakip olan Avalanche, geçen hafta toplam 25 milyon dolarlık giriş gördü. Ancak, buradaki akın, “tek bir günde alım satımı” temsil ediyordu. Dolayısıyla, söz konusu altcoin için daha geniş bir iştahı temsil edip etmediğini söylemek için erkendi.

Bu arada, çoklu varlık ve Solana yatırım ürünleri rapora göre sırasıyla 9,4 milyon dolar ve 1,2 milyon dolar oldu. SOL yatırım ürünleri “diğer ürünlerde görülen çıkışlardan nispeten yalıtılmış” görünüyor.

Genel olarak, 15 Şubat’taki bir önceki rapora kıyasla en çok ETH zarar gördü. Yatırım ürünlerinden çıkışları kaydeden dokuz haftalık uzun bir büyünün ardından, Ethereum’un yerel tokeni, 11 Şubat’ta sona eren hafta boyunca toplam 21 milyon dolarlık giriş gördü.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu