Kripto Para

Bitcoin, 2022’de enflasyona karşı güçlü bir korunma olduğunu nasıl kanıtlıyor?

Bitcoin, altının yetersiz %4’üne kıyasla %130’un üzerine çıkarak geleneksel korumaları geride bırakarak, yıldan bugüne güçlü getirilere tanık oldu. Zamanla, Bitcoin ayrıca bir enflasyon riskinden korunma için güçlü bir rakip olarak gelişti. Para biriminin genellikle piyasadaki dalgalanmalara ve dalgalanmalara duyarlı olduğu gerçeğinden bağımsız olarak. Bununla birlikte, en büyük kripto para birimi güçlü bir portföy oluşturmaya devam ediyor.

sen kaybedersin ben kazanırım

Glassnode’un aşağıdaki grafiğinde gösterildiği gibi, Bitcoin’in enflasyon oranı 2011’den bu yana önemli ölçüde düştü. Etkileyici bir şekilde %1,7’ye geriledi ve ABD doları karşısında güçlü durdu. Yazma sırasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yıllık enflasyon oranı 2011’de %3,2’den 2021’de %4,7’ye yükseldi.

Kaynak: cam düğüm

Ergo, Bitcoin kendisini enflasyona karşı güçlü bir koruma olarak konumlandırdı. Grafiğe göre, Ocak ayında Bitcoin enflasyon oranı %1.8 idi, bu da amiral gemisi dijital varlığın bir aydan biraz fazla bir sürede %0.1 düştüğünü gösteriyor.

Welt’te kıdemli bir finans muhabiri olan Holger Zschaepitz biraz ışık paylaştı 10 Mart tweet’inde muadili hakkında. ABD dolarının enflasyon oranı yükselmeye devam ediyor ve Şubat 2022’de %7,9’a ulaştı. Kaydedilen istatistik, 40 yıl veya 1981’den bu yana veya “petrol yükselişinden önce bile” en yüksek orandı. tweetlendi muhabir tarafından.

Kaynak: heyecan

Bu nedenle, basın zamanında Bitcoin enflasyon oranı ABD dolarından beş kat daha düşüktü. Söz konusu muhabire göre,

“Çekirdek fiyatlar olarak adlandırılan uçucu gıda ve enerji bileşenleri hariç artırılmış %6,4 %7,9’luk sıçrama 1981’den bu yana en büyük ilerlemeydi. Hizmet maliyetleri bir önceki yıla göre %4,8 arttı, 1991’den bu yana en büyük artış”

Sıradaki ne?

Eh, sadece dijital varlık için yukarı doğru gidiyor. Mayıs 2024’teki bir sonraki yarılanma olayı göz önüne alındığında, enflasyon oranı istatistiğinde daha fazla düşüş beklenebilir. Bitcoin Clock’a göre, bir sonraki etkinliğin 29 Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanıyor.

Farklı ünlü savunucular, yükselen oranlarla ilgili alarmlar verdi. Örneğin, ünlü yazar Robert Kiyosaki, faiz oranlarını ‘tam bir aldatmaca’ olarak nitelendirdi. Ayrıca, yatırımcıları / kullanıcıları Altın ve Bitcoin gibi deflasyonist varlıklara yatırım yapmaya çağırdı.

Bununla birlikte, bu tür lehte iddialara rağmen, bu tüccar Twitter’da eklediğinden Bitcoin’in zaman içindeki faizi düşük kalıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu