Kripto Para

Bitcoin balinalarının bu beslenme düzenleri perakende tüccarlara nasıl yardımcı olabilir?

Bu günlerde yatırımcıların bir gözü haberlere, diğeri TradingView’de, manşetlerin Bitcoin mumlarını nasıl değiştireceğini tahmin etmeye çalışıyor. Bununla birlikte, Bitcoin balinalarının beslenme modellerini izlemekten bazı yararlı ipuçları gelebilir.

Beni yeşile boya!

Sonunda, boğalar için Bitcoin 43.000 $ işaretinin üzerinde! #BuyTheDip için en iyi zaman, Bitcoin fiyatının 36.000 doların altında olduğu zamanmış gibi görünebilir. Bununla birlikte, Santiment’ten gelen verilerin gösterdiği gibi, balinalar sezon için alışverişlerini tam olarak yapmadılar.

Hatta Mart ayının ilk günlerinde 1 milyon dolardan fazla para içeren 13.000’den fazla Bitcoin işlemi görüldü.

Basın zamanında, Bitcoin, son yedi gün içinde %24,51 gibi büyük bir ralli yaparak 43,312.13 dolardan yükseliyordu. Ek olarak, en iyi 50 kripto paranın çoğu da yeşil renkteydi.

Denizdeki diğer balıklara ne dersin? Eh, 100.000 doların üzerindeki balina işlemleri de, yalnızca 2 Mart’ta Bitcoin’in fiyatı 14.000’den fazla işlemle tekrar yükseldiği için bir artış gördü.

Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, Glassnode’un bildirdiğine göre, Bitcoin’in fiyatı bocalarken bile şunu belirtmek önemlidir:

“Mevcut piyasa, bir makro varlık olarak Bitcoin’e olan güvenini kaybetmiş görünmüyor.”

Yeni adres, kim dis?

Değişen Bitcoin adreslerine bakmak da yatırımcı çıkarlarını göstermeye hizmet edebilir. Bu amaçla, Bitcoin bir kez daha 40.000 dolarlık psikolojik fiyatın üzerine çıkarken aktif adreslerde keskin bir artış kaydedebiliriz.

Bağlam için, aktif adresler, şubat ayında en düşük seviyeden kral parayı satın alma fırsatı varken bile 60.000’in oldukça altındaydı. Bu, varlığa bir miktar inanç kaybı olduğunu gösteriyor – ki bu şimdi geri geliyor.

Kaynak: Santiment

Ancak bu hikayenin mutlu sonla bittiğini söylemek için erken. 2 Mart’taki ağırlıklı duyguya bir bakış, Mayıs 2021 kazası sırasında en son görülen en düşük seviye olan -1.53’te olduğunu gösterdi.

Aslında, makro bir bakış, perakende tüccarlarının çoğunun henüz kesin bir hamle yapmadığını ortaya koyuyor. Fiyattaki bir artış güvenlerini artırabilir. Ayrıca, perakende tüccarlardan gelen büyük bir talep, satış baskısını bastırmaya yardımcı olabilir.

Kaynak: Santiment

Öte yandan, olumsuz duygular bazen bir ralliyi tetikleme potansiyeline sahiptir. Dolayısıyla, daha deneyimli tüccarlar, siz şimdi bunu okurken bile, muhtemelen push uyarılarını açmaktadır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu