Kripto Para

Shiba Inu toplanabilir, evet, ancak ‘Dogecoin katilinin’ bunu ‘dökmesi’ gerekiyor

Shiba Inu’nun fiyatı, baskı altında olduğu için diğer altcoinler gibi tırmanmak için mücadele ediyor. Zincir içi ölçümlere göre, potansiyel bir satış tehdidi güçlü ve bu ağırlığın, “Dogecoin katili” SHIB’nin daha yükseğe çıkabilmesi için atılması gerekiyor.

Shiba Inu’nun dertleri çoğalıyor

Shiba Inu’nun fiyat hareketi, son 24 saat içinde %4 negatif getiri kaydetti. Aslında, daha yükseğe çıkma belirtisi göstermiyor. Üç zincir üstü ölçüm, mem madeni paranın durgunluğunun nedenini ortaya koyuyor.

İlk ve en önemli ölçüm, zincir içi hacmin 4,79 milyardan 1,19 milyara sürekli düşüş göstermesidir. Zincir içi hacimdeki bu %75.15’lik düşüş, mevcut fiyat seviyelerinde kullanıcılar arasında ilgi eksikliğinin bir işaretidir.

Aynı düşüş, aynı zamanda, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş nedeniyle öncelikle belirsiz olan perakende yatırımcı duyarlılığının bir resmini de çiziyor. Bu gibi zamanlarda, piyasa katılımcılarının Bitcoin, Ethereum, Altın vb.

Kaynak: Santiment

Bu metrikler sayesinde tam resim

365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modeli, yazının yazıldığı sırada %15,84 civarında seyrediyordu. Bu, sahipleri arasında olumlu bir duygu uyandırdı. Bu gösterge, geçen yıl SHIB jetonları satın alan yatırımcıların ortalama kar / zararını değerlendirmek için kullanılır.

-%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Bununla birlikte, pozitif bir değer, bu sahiplerin kârda olduğunu ve dolayısıyla potansiyel satış tarafı baskısı olarak hareket ettiğini gösterir. Potansiyel bir ani çöküş, bu yatırımcıları varlıklarını boşaltmaya tetiklemenin anahtarı olabilir.

Bu nedenle, ikinci zincir üstü metrik yukarıdaki endekse eklenir ve potansiyel satış tarafı baskısının varlığını açıkça gösterir.

Kaynak: Santiment

Shiba Inu için satış tarafındaki baskıya daha fazla derinlik ve lezzet katmak, borsalarda SHIB arzıdır. Geçen ay, bu tür jetonların sayısı 152 trilyondan 154 trilyona yükseldi ve bu da 2 trilyon jetonluk bir net giriş olduğunu gösteriyor.

Mevcut fiyat seviyesinde, bu tokenler borsalara gönderilen 26 milyon dolarlık tokeni temsil ediyor ve ayılar lehine satış baskısı görevi görüyor.

Kaynak: Santiment

Sonuç olarak, Shiba Inu’nun görünümü belirsiz ve acımasız görünüyor, çoğunlukla düşüş eğilimi gösteriyor. Potansiyel satış baskısındaki büyük artış ile yatırımcılar arasındaki ilgi eksikliği, bir felaketi hazırlamak için gereken mükemmel bir karışım olarak hizmet ediyor.

Bu nedenle, piyasa katılımcıları, “Dogecoin katili” yükselmeye çalışmadan önce bu uyarı sinyallerinin kaybolması gerektiğini not etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu