Bitcoin HaberleriKripto Para

Bitcoin, Biden’ın açıklamalarıyla yeniden 40 bin doların altına indi 2022, Grafik ve Hedef Fiyatı

ABD Başkanı Joe Biden, TSİ 00.55 itibari ile kameraların karşısına geçti ve Rusya-Ukrayna gerginliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Rusya, Kiev’i hedef alacak”

Biden, önümüzdeki günlerde Rusya’nın Kiev’i hedef alacağını düşündüklerini söyledi. ABD Başkanı, “Ukrayna’nın etrafı çevrilmiş durumda, Rusya’nın başkent Kiev’e saldıracağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

“Müzakere masasına dönmezse çok büyük bedel ödeyecek”

Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması halinde çok büyük bedel ödeyeceğini de ifade etti. Başkan, ABD’nin müttefik ve ortaklarıyla beraber Ukrayna’yı destekleyeceğinin altını çizdi:

“Rusya müzakere masasına dönmeyi reddederse çok büyük bedel ödeyecek, Rusya ya savaşı ya da diplomasiyi seçecek. ABD, müttefikleri ve ortakları Ukrayna’yı destekleyecek, ağır yaptırımlar uygulamaya hazırız.”

Biden’in açıklamalarıyla birlikte Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda kısa süreli satış görüldü. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, ABD başkanının konuşması sonrasında 39 bin 700 dolar seviyelerine kadar çekildi. Bitcoin, TSİ 01.15 itibari ile 39 bin 740 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu