AkademiCoin Yorum

MOVR Coin Nedir? MOVR Coin Yorum ve Geleceği 2022, Grafik ve Hedef Fiyatı

Moonriver (MOVR), Kusama ağında bir parachain olarak çalışan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir blok zinciridir. EVM uyumlu olmak, Ethereum tabanlı uygulamaların Moonriver’da konuşlandırılmasına izin verir.

Ağ, Solidity akıllı sözleşmelerinin, Web3 uyumlu API’nin, oracle veri beslemelerinin ve Ethereum ağ köprülerinin dağıtılması dahil olmak üzere geliştiricilere özellikler sunar. MOVR, ağ yönetişimi için kullanılabilen, işlem ücretlerini ödeyen, likidite sağlayarak ve stake ederek ödüller kazanabilen ağın hizmet ve yönetim tokenidir

Moonriver (MOVR) Nedir?

Moonbeam Vakfı, Moonriver’ı Kusama (KSM) ağı üzerinde Ethereum uyumlu bir blok zinciri ortamı olarak yarattı. Moonriver, Kusama’da bir parachain olarak çalışmak ve kripto projelerinin çok zincirli bir yaklaşımla yeni kullanıcılara ve pazarlara erişimlerini genişletmesine yardımcı olmak için tasarlandı.

Kusama’da parachainler, Relay Chain olarak adlandırılan Kusama ağının ana blok zincirine ve kalbine beslenen özel blok zincirlerdir. Röle Zinciri, Kusama’nın ortak güvenlik, fikir birliği ve işlem anlaşmalarından sorumludur. Parachainler Röle Zincirine entegre edilerek Röle Zincirinin temel özelliklerinden faydalanır.

Moonbeam ekibi, topluluğuna ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme platformu sağlamak için Moonriver’ı (MOVR) Kusama’da başlatmayı seçti ve daha sonra 2021’de Polkadot için benzer bir platform olan Moonbeam’i (GLMR) piyasaya sürdü.

Moonriver’ın Polkadot’taki Moonbeam için “kanarya ağı” olarak işlev görmesi amaçlanıyor; bu, yeni kodun ilk olarak Moonbeam’e gönderilmeden önce gerçek ekonomik koşullar altında test edilip doğrulanabileceği Moonriver’a gönderileceği anlamına geliyor.

Moonriver’ın yerel kripto para birimi MOVR, Moonriver ağının korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynuyor. İşlem ücretlerini ödemek, akıllı sözleşme yürütmesini desteklemek, ağı desteklemek için blok üretmeye teşvik etmek ve Moonriver’ın zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmak için kullanılması bekleniyor.

MOVR’nin, Kusama’nın kripto para birimi olan KSM’lerini kullanan topluluk üyelerine, uygulamanın Kusama’da Parachain Müzayede adı verilen bir süreçte bir parachain olarak yayınlanmasına oy vermesi bekleniyor.

MOVR Madeni Para

MOVR Token Lansmanı 

Şu anda, tahmini 100 proje Kusama ağı üzerine inşa edilebilir ve Kusama’nın parachain yuvası dediği şeye erişerek Relay Chain’in güvenliğinden yararlanabilir. Bu sayı esnektir ve zaman içinde yönetim oylamasıyla değişebilir. 

Projelere 6-48 haftalık sabit dönemler için Kusama parachain yuvalarına erişim sağlanır ve Moonriver’ın 100 yuvadan birine erişim kazanmak için bir açık artırmadan geçmesi gerekir.

Bir parachain müzayedesi sırasında, Kusama sahipleri bir parachain yuvası alması gerektiğine inandıkları projeyi desteklemek için KSM’lerini bağlayabilirler. Belirlenen bir sürenin sonunda, kampanyasına en çok bağlı kalan KSM’ye sahip proje, genellikle bir parachain yuvasına erişim kazanır ve bu da onların Kusama’nın ağında 6-48 haftalık bir süre boyunca çalışmasına izin verir.  

Moonriver ekibi, topluluk katkılarını kabul ederek parachain müzayede teklifi için kitle kaynaklı destek sağlayacak. Moonriver bir müzayede kazanırsa, destekçilerin Moonriver’ın MOVR tokeni almaları bekleniyor.

Unutulmamalıdır ki, Moonriver bir parachain yuvası kazanamazsa, topluluk katılımcıları tarafından tekliflerine taahhüt edilen KSM, Moonriver’ın müzayede kampanyasının sonunda iade edilecektir. Moonriver bir müzayede kazanırsa, bağlı KSM, Moonriver’ın parachain yuvasına erişimi sona erdiğinde katılımcılara iade edilecektir.

Moonriver (MOVR) Ağ Tasarımı

Moonriver, akıllı bir sözleşme platformu olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır ve geliştiricilerin Ethereum dApp’lerini minimum sürtünme ile bir alt tabaka ortamında yeniden dağıtmalarına olanak tanır. Bu, Ethereum dapp’lerine güç sağlayan akıllı sözleşmelerin Karura ağı için yeniden yazılmasına veya yeniden yapılandırılmasına gerek olmayacağı anlamına gelir. 

Eğer aşina değilseniz, Substrate, Kusama ve Polkadot ağlarında çalışabilen yeni blok zincirleri ve blok zinciri uygulamaları oluşturmaya yönelik bir çerçevedir.

Bu özelliklere erişmek için Moonriver platformu geliştiricilere şu ana hizmetleri sunacak: 

  • EVM uygulaması: Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin Kusama ortamına taşınmasına izin verir.
  • Web3 uyumlu API: Popüler Ethereum cüzdan Metamask gibi Ethereum tabanlı araçların Moonriver ile kullanılmasına izin verir
  • Köprüler: Token transferlerine, durum görünürlüğüne ve Ethereum ve Bitcoin gibi diğer zincirlerle mesaj geçişine izin verir.

Moonriver’ın yerel kripto para birimi MOVR, Moonriver platformunun bakımında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve akıllı sözleşmeleri yürütmek, düğümleri teşvik etmek, işlem ücretlerini ödemek ve yönetimi kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Para politikası

  • MOVR tokeni, Moonriver ağının bakımında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve aşağıdakiler için kullanılabilir: 
  • Ağdaki işlem ücretlerini ödeme
  • Akıllı sözleşme yürütmeyi destekleme
  • Ağı desteklemek için bloklar üretmek için ortakları teşvik etmek
  • Zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmak

MOVR Coin Yorum ve Geleceği

Moonriver, Ethereum dApps geliştiricilerini ağlarına sıçramaya ve daha iyi ölçeklenebilirliğin, daha düşük komisyonların keyfini çıkarmaya ve herhangi bir zamanda dApp’lerini değiştirmeye gerek kalmadan çekmeye çalışan bir projedir.

Bu anlamda Moonriver, bu geçişleri yapmak çok kolay olduğundan ve son kullanıcı için pratik olarak şeffaf bir aktarımla vaat edileni tam olarak karşılayan ve benimsemeye katkıda bulunan bir projedir. Öte yandan, işletim şeması, ağı tanıtmak isteyen kullanıcılar için benzersiz fırsatları da garanti eder. Örneğin, Moonriver’daki işlem doğrulayıcıları desteklemek için stake yaparak ve kullanımı kolay bir ödül sisteminin keyfini çıkararak.

Kısacası, Moonriver inanılmaz kapasiteye sahip bir projedir, özellikle birlikte çalışabilirliğinin yalnızca Ethereum ile sınırlı olmadığını, aynı zamanda ona bağlanan ve onu devasa bir çapraz merkeze dönüştürebilecek herhangi bir ağ ile sınırlı olduğunu düşünürsek. Kusama, onun parachainleri ve Substrate çerçevesi üzerinde desteklenen zincir.

MOVR Coin Grafiği

MOVR Coin Grafiği

MOVR Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 MOVR Coin 1.316,01 TL’den işlem görüyor. MOVR Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.13% değişim gösterdi. MOVR Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 34,910,980 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 305,437,066 dolar seviyesinde.

MOVR Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 MOVR Coin $ 96.78 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle MOVR Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 495.71 dolarla kaydetti. Bununla birlikte MOVR yılın en düşük seviyesini ise 67.80 dolarla belirledi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu