Bitcoin HaberleriKripto Para

Bitcoin ‘büyük ölçüde tarafsız’ olabilir, ancak madencilik hisse senetleri aynı şekilde hissediyor mu?

Hepimiz Bitcoin’in değişken olduğunu biliyoruz, evet. Bununla birlikte, Bitcoin madencilik hisselerine yatırım yapanlar, oynaklık oyununu ve risk iştahlarını tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Aralık 2021 ve Ocak 2022’deki çöküşlerden sonra, Bitcoin sonunda bir miktar yükseliş ivmesi görebilir, ancak Bitcoin madencilik hisseleri nasıl gidiyor?

Bitcoin köprüsü düşüyor

2021’in ikinci yarısı, çoğu Bitcoin boğası için iyiydi – Aralık çöküşüne kadar. Ancak Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, Marathon madencilik hisse senedi fiyatları %66 düşerken Riot 9 Kasım’dan bu yana %55 düştü.

Kaynak: Arcane Research

Arcane Research, Bitcoin madencilik hisse senetlerinin oynaklığına vurgu yaparak, sadece Bitcoin tutan yatırımcıların aynı aralıkta yaklaşık %36’lık bir düşüş göreceğini kaydetti.

Peki bu serbest düşüşün arkasında ne var? Aslında, birkaç faktör var. Biri madencilerin kârlarındaki düşüştü ve bu da madencilik hisse senedi fiyatlarını sert bir şekilde vurdu. Bu arada, buna, madencilik sahnesinin rekabetle birlikte ısındığını fark etmek yerine, Kasım ayında piyasanın çok rahat alması neden olmuş olabilir.

Ancak boğalar için mutlu bir son var. Bitcoin fiyatının nihayet tekrar yükselmesiyle Marathon ve Riot’un madencilik hisseleri de %30’dan fazla arttı.

Bana zorbalık etme, Bitcoin

Öte yandan, Bitcoin sahipleri de onunla kolay vakit geçirmiyor. Şimdi, bilançolarında Bitcoin tutan bazı ağır siklet oyuncuları kontrol etmek için uygun bir an.

Mikrostrateji için hisselere bakmak [MSTR]Tesla [TSLA]Galaxy Digital Holdings [BRPHF]Voyager Dijital [VYGVF]ve Kare [SQ], benzer bir model görülür. Bu şirketlerin hisse senedi fiyatları Kasım 2021 civarında güçlü yükselişler yaşarken, onlar da kripto piyasası çöküşlerinden etkilendi. Şubat 2022’de bile, beş şirketin hisse fiyatları geçen yılın sonbaharındaki konumlarından çok aşağıdaydı.

Ancak son altı aydır hisse fiyatlarına bakıldığında MicroStrategy, Galaxy Digital Holdings, Voyager Digital ve Square kırmızı renkteyken Tesla yeşil ışık yakıyordu.

Yatırımcılar ipin ucunda

Basın zamanında, Bitcoin 43.629.65 dolardan işlem görüyordu. King coin son 24 saatte %1.06, son yedi günde ise %0.61 değer kaybetti. Varlık kırmızıda olmasına rağmen, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, duyguların zayıf olduğunu gösterdi. büyük ölçüde nötr.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu