Kripto Para

Bitcoin Cash bu likidite cebine geri dönebilir

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin Cash 315 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve fiyat için de önemli bir alan olan 350 dolarlık uzatma seviyesine tırmanmadan önce geçtiğimiz hafta destek olarak yeniden test etti. Yakın vadede, yükseliş momentumunun sürmesi muhtemeldi. Bitcoin 46 bin dolar seviyesinde dirence yaklaştı, ancak Bitcoin’in 49.3 bin dolar işaretine doğru yükselmesi mümkündü.

Kaynak: TradingView’de BCH / USDT

Bitcoin Cash’in yönü, Bitcoin’in yönünden büyük ölçüde etkilenir. Geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC, güçlü talebin ardından 39 bin doları güçlü bir şekilde kırdı. Yakın vadede 42 bin dolara geri çekilme mümkün olabilir.

Bitcoin Cash için 259.6 dolardan 314.9 dolara hareket temel alınarak bir dizi Fibonacci geri çekilme seviyesi (sarı) çizildi. Bu, %27.2 ve %61.8 uzatma seviyelerini 329.9 $ ve 349.1 $ olarak sundu ve yazı yazılırken BCH, 349.1 $’da bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

315- 325 $ alanı, talebin görülmesi muhtemel bir alan olan likidite cebidir. Bununla birlikte, likidite arayışında bir geri çekilmenin yakın olup olmadığı veya devam eden yükseliş ivmesinin beklenip beklenemeyeceği belirsizdi. 334 doların altına yakın bir seans, 320 dolarlık alana doğru bir hareket görebilir.

Akılcı

Bitcoin Cash bu likidite cebine geri dönebilir

Kaynak: TradingView’de BCH / USDT

Saatlik grafikte RSI aşırı alım bölgesinden düşerken MACD de sıfır çizgisinin oldukça üzerindeydi. Bu, son yükseliş momentumunun güçlü olduğunu gösterdi.

OBV, BCH’nin 315 doların üzerine yükselmesinin arkasındaki güçlü talebi vurgulamak için geçen hafta da bir yükseliş trendi içindeydi. Önümüzdeki birkaç saat içinde BCH için küçük bir geri çekilme olasılığı vardı. Fiyat 334 doların altında bir seansı kapatmadığı sürece kısa vadeli yükseliş piyasası yapısının devam etmesi beklenebilir. Yukarı yönde, 349 doların üzerine bir hamle, önümüzdeki günlerde BCH için 370 dolarlık bir hedef belirleyecektir.

Çözüm

Göstergeler, Bitcoin Cash için güçlü talep ve yükseliş momentumu gösterirken, piyasa yapısı da son günlerde yükselişe geçti. 315 dolara bir geri çekilme henüz göz ardı edilemez. Bitcoin ile birlikte Bitcoin Cash’in talep nedeniyle daha da yukarı itilmesi de muhtemeldi.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu