Kripto Para

Bitcoin (kısaca) kısa tasfiyeler arttıkça 45 bin doları geçti; işte sırada ne var

Bitcoin de dahil olmak üzere birçok dijital varlık, çalkantılı bir Ocak ayından itibaren toparlanma belirtileri gösterdiğinden, kripto para birimi endüstrisi bu hafta rahat bir nefes aldı. Geçen gün %5,2 değerleme kazandıktan sonra, birkaç saat önce önemli 45.000 dolarlık direnç seviyesini bir aydan fazla bir süredir ilk kez kırdığı için tüm gözler şimdilik en üstteki kripto parada.

Şanssız Ayılar

Bu, BTC fiyatlarının %17,5 arttığını gören boğalar tarafından bir hafta aralıksız olarak itilen bir haftanın ardından geldi. Buna karşılık, son dört gün içinde sürekli piyasalarda yaklaşık 229 milyon dolarlık açık pozisyon tasfiye edildiğinden ayılar bir geri çekilme yaşadı. veri CryptoQuant’tan.

Kaynak: CryptoQuant / Twitter

Ancak, toplam fonlama oranı negatif kaldı ve bu da kısa pozisyonların BTC piyasalarına hakim olmaya devam ettiğini gösteriyor. Kripto analitik platformu Santiment ayrıca işaret etti aynı şekilde, ancak bu pozisyonların tasfiyesi Bitcoin fiyatlarının daha da yükselmesine neden olabileceğinden, bunun genellikle bir yükseliş işareti olduğunu da sözlerine ekledi.

Açgözlülük Kokusu

Ayrıca, Bitcoin için Korku ve Açgözlülük Endeksi Kasım ayının sonundan bu yana korkulu ila son derece korkulu aralığa girdikten sonra nötr hale geldiğinden, yatırımcı duyarlılığında bir tersine dönüş de not edilebilir.

King coin için bu olumlu ivmenin bir kısmı, son birkaç gün içinde gelen yükseliş haberlerine bağlanabilir. Son zamanlarda, dünyanın en büyük 4 muhasebe firmasından birinin parçası olan KPMG Canada, ilan edildi Bilançosunda Bitcoin ve Ethereum tuttuğunu söyledi. Valkyrie ayrıca bugün Nasdaq’ta bir Bitcoin madenciliği ETF’si başlattı ve bu sadece coşkuya katkıda bulundu.

Yükselen yatırımcı hissi, getirilerinde bir canlanma tarafından da tetiklenmiş olabilir. Bugün erken saatlerde, hem Bitcoin hem de Ethereum ağlarındaki ortalama 30 günlük tüccar getirileri, nihayet Perşembe günü pozitife döndükten sonra Ekim ayından bu yana en pozitif seviyelerindeydi.

Bununla birlikte, en üstteki varlık da mevcut fiyat seviyelerinde aşırı satılmaya devam etti, bu da ileride fiyatta daha fazla artış kaydedilebileceğini gösteriyor.

Büyümeyi Kısıtlayan Makro Ekonomi

Bu, dijital varlık piyasası için tüm senaryoların güllük gülistanlık olduğu anlamına gelmiyor. Birçokları için yükselen bir endişe noktası, Bitcoin’in artan korelasyon 2022’nin başından beri kendi volatilite payını yaşayan ABD Hisse Senedi Piyasası ile. Her ne kadar SP500 endeksindeki istikrar BTC’nin fiyatını daha da yukarı çekebilir.

Bunun çoğu, ABD Federal Rezervinin önümüzdeki günlerde kripto fiyat hareketlerinde önemli bir faktör olan beklenen duyurularına bağlı. Yılın başındaki oynaklığın çoğu, Fed’in para politikasını sıkılaştırma kararından kaynaklandı. Şimdi, Perşembe günü açıklanması beklenen bütçeyle birlikte, tüm gözler faiz artışlarına ve bunların hem hisse senedi hem de Bitcoin fiyatlarına nasıl yansıdığı üzerinde.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu