Kripto Para

Bitcoin Cash için yeni aralık yüksek – Ödül riski nerede?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin, son 48 saat içinde 39.8 bin dolar ve 42 bin dolar seviyelerini aştı. Bu önemliydi, özellikle son birkaç hafta içinde 42 bin dolar dikkat edilmesi gereken bir seviye olduğundan. Bitcoin’in fiyat hareketi, ergo, altcoinlerin de kazanç sağladığını görecek ve Bitcoin Cash onun ayak izlerini takip edebilir.

BCH- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BCH / USDT

Ocak ayının üçüncü haftasında Bitcoin Cash, 341 dolarlık alan (kırmızı kutu) çevresinde bir miktar destek bulmaya çalıştı. Ancak, hızla aşağı itildi. O zamandan beri, bu alan fiyatın kuzeye doğru hareketine karşı güçlü bir direnç olarak hareket etti.

Şubat ayında boğalar fiyatı 361 dolara itmeyi başardı. Ne yazık ki destek olarak 341 dolarlık alanı tutamadılar.

Yazının yazıldığı sırada, BCH aynı bölgede bir satış baskısı duvarına çarpmış gibi görünüyordu. Ancak bu, BCH için yalnızca kısa vadeli bir gerileme olabilir. 307 dolar seviyesi, BCH için 345 dolar ile 270 dolar arasındaki aylık aralığın orta noktasını temsil ediyor.

Dolayısıyla 300-310 dolar bölgesine bir düşüş alım fırsatı olacaktır. Aksine, aralığın yükseklerini aşan bir kırılma ve aynı seviyenin 340 dolardan yeniden test edilmesi de bir satın alma fırsatı olacaktır.

Akılcı

Bitcoin Cash bir kez daha yüksek seviyelere ulaştı - bir sonraki nereye?

Kaynak: TradingView’de BCH / USDT

Müthiş Osilatör, BCH’nin 302 dolarlık destek seviyesinden yükselişine yanıt olarak güçlü bir yükseliş momentumu resmetti. CDV ayrıca geçtiğimiz hafta alım hacminin satış hacminden daha fazla olduğunu gösterdi.

Yönlü Hareket Endeksi de BCH’nin 344 dolara hareket etmesine tepki olarak güçlü bir yükseliş trendi gösterdi.

Çözüm

Aralık henüz BCH için kırılmadı. Bu, piyasa katılımcılarının kısa vadeli bir önyargı belirlemek için orta aralıktaki tepkiyi bekleyebilecekleri anlamına gelir. Bitcoin yakın vadede yükselişe geçti ve Bitcoin Cash’in Bitcoin ile 30 günlük 0.96 korelasyonu olduğu için BCH kayıt kazançlarını da görebilirdi.

Bu nedenle, 318 dolar ve 307 dolar, kısa vadeli bir alıcı için iyi bir risk-ödül sunan seviyeler olabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu