Akademi

Bitcoin, Hafta Sonu 38.000 Dolara Düştükten Sonra Hafifçe İyileşti

Küresel piyasalar, son haftalarda Rusya ile Batı arasında artan gerilimler nedeniyle artan bir belirsizlikle karşı karşıya kaldı.

Bitcoin, dünyanın en büyük kripto para biriminin düşük seviyelere düştüğünü gören morarmış bir hafta sonundan sonra biraz toparlandı. 38.112 $.

ABD’de ulusal bir tatille birlikte yeni çalışma haftası başladığında BTC, %0.92 son 24 saat içinde, isabet $39.184 sonuç olarak.

ABD, Moskova’nın yakında Ukrayna’yı işgal etmeyi planladığına dair istihbaratı olduğunu iddia ederek, Rusya ile Batı arasında artan gerilimler nedeniyle son haftalarda küresel piyasalar artan bir belirsizlikle karşı karşıya kaldı.

ABD Başkanı Joe Biden ve Rus mevkidaşı, Fransa’nın arabuluculuğunda bir kriz zirvesine prensipte karar verdikten sonra, Pazartesi günü yatırımcı hissiyatı hafif bir destek almış olabilir.

Ancak Washington, istihbaratının değişmediği konusunda uyardı ve savunma yetkilileri hala Rus komutanlarına bir saldırı öncesinde son hazırlıkları yapmaları için emir verildiğine inanıyor.

Moskova geri çekilme sözü verdi 30.000 Pazar günü askeri tatbikatların tamamlanmasının ardından Ukrayna’nın Beyaz Rusya sınırındaki askerler, ancak şimdi bu sözünden geri adım attı.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Twitter’da tüm işaretlerin Bitcoin için “önümüzdeki zorlu bir haftaya” işaret ettiği konusunda uyardı ve şunları yazdı:

“Çoğu varlık, kırk yıl içindeki en büyük enflasyon önlemlerinin kaçınılmaz olarak geri alınmasıyla 2022’de gerilemeye tabidir, ancak bu yıl Bitcoin için başka bir dönüm noktası olabilir.”

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şimdi bir puan yanıp sönüyor 25 – Aşırı Korkuyu gösteriyor – 4 Şubat’tan bu yana en düşük seviye.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu