Kripto Para

Uniswap, Polygon ve ‘çift hedeflerinin’ nasıl ilerlediğini değerlendirme

Daha yeni tanıştılar, ama herkes şimdiden birlikte ne kadar harika göründüklerinden bahsediyor. Bu senin ortalama ünlü çiftin değil, hayır, daha çok Polygon ve Uniswap. Şimdiye kadar uyumlulukları hakkında bilmeniz gerekenler.

#ÇiftGol ya da hayır?

Uniswap, Aralık 2021’de Polygon’da konuşlandırıldı. Ancak, kabaca birkaç hafta sonra DeFi protokolü, Polygon’un pazar payını hızla çiğnemeye başladı. OurNetwork haber bültenine göre, Uniswap, bir haftada yaklaşık %20’den iki haftada yaklaşık %30’a, baskı zamanında Polygon’daki pazar payının yaklaşık %45’ini elinde tutuyordu.

Kilitlenen toplam değere bakıldığında [TVL]18 Şubat’ta 139,3 milyon dolarlık bir değere ulaşmak için Şubat 2022’de keskin bir artış görülüyor.

Kaynak: DeFi Llama

Analist Derek Walkush şunları kaydetti:

“Uniswap’ın Polygon’daki TVL’si son iki hafta içinde 2 kat + arttı ve şu anda 140 milyon dolar civarında seyrediyor. Bu büyüme, QuickSwap ve Sushiswap TVL’nin sırasıyla ~ 800 milyon dolar ve ~ 280 milyon dolar civarında takip etmesiyle emsallerinin gerisinde kalıyor. ”

Poly parti zamanı mı?

Uniswap bu ilişkiden yararlanan tek kişi değil. Aslında, Polygon önceki ay 2.36 milyon benzersiz adres gördü. Aylık 10.000’den fazla aktif kullanıcıya ulaşan yedi oyun olarak Polygon ayrıca oyuncular arasında bir hit gibi görünüyor. Ayçiçeği Çiftçileri, reklamı dengesiz gelirlere yol açsa da bunun sadece bir örneğiydi.

Ancak, kullanıcılar tarafından Polygon’un en büyük dApp’lerine bakıldığında, QuickSwap, Sunflower Farmers ve SushiSwap, geçen hafta 16.6k kullanıcısı olan Uniswap’ın çok ötesine geçti.

Bu UNI-on’a itiraz eden olursa…

Ancak, Polygon ve Uniswap için her şey gül ve çikolata değildir. Bireysel olarak yapılacak işler var. Uniswap’ın günlük benzersiz kullanıcıları Ağustos 2021’den bu yana istikrarlı bir şekilde düşüyor. 2022’de özellikle keskin bir düşüş oldu ve 19 Şubat’ta yalnızca 16 benzersiz kullanıcı görüldü. Tam olarak kazanan bir formül değil.

Kaynak: Dune Analytics

Ayrıca, 1 Şubat’tan bu yana Uniswap, 485 milyon dolar civarında zarar gördü. Görünüşe göre bu o kadar ciddiydi ki Uniswap balinaları bile geri çekilmeye karar verdi. Ek olarak, ağın büyümesi 17 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Aslında bir MATIC olarak…

Basın zamanında, Polygon’un MATIC’i 1.53 dolardan el değiştiriyordu. Bu, son 24 saatte %2,55 ve son yedi günde %10,81 düştükten sonra gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu