Kripto Para

Bitcoin için 7’de 7, Ethereum’un 13 haftanın en yüksek seviyesi ve alternatiflerin ‘karışık servetleri’

Yatırımcılar Bitcoin’i paraları için güvenli bir sığınak olarak gördükten sonra kripto para fiyatları bir miktar yükseldi. Aslında, Ruslar ve Ukraynalılar bile ülkelerinin finans kurumlarına alternatifler arıyorlar.

Bitcoin’in (BTC) bir değer deposu varlığa geçişine izin veren mevcut jeopolitik olaylarla Bitcoin özel bir favoridir.

Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar da daha geniş kripto para piyasasını destekliyor ve çoğu dijital varlık iyileşme belirtileri görüyor.

Çok ihtiyaç duyulan artış

CoinShares raporuna göre, kripto yatırım ürünleri geçen hafta 127 milyon dolarlık giriş gördü. Kripto fonlarına yeni yatırım girişleri geçen hafta üç kat artarak neredeyse üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: CoinShares

Görülebileceği gibi, Bitcoin için art arda yedi hafta pozitif giriş oldu. Bu, son perakende satışlara rağmen kurumsal yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin bir işareti. Böyle olumlu bir duygu, Kuzey Amerika’da merkezlendi ve bölgeye 151 milyon dolarlık giriş görüldü. Avrupa ise tam tersine toplam 24 milyon dolarlık çıkış gördü.

Bitcoin, içine yaklaşık 100 milyon dolarlık fon taşındığı için kurumsal yatırımcılar arasında en popüler varlıktı.

Kaynak: CoinShares

Bitcoin geçen hafta toplam 95 milyon dolarlık giriş gördü, Aralık 2021’in başından bu yana en büyük haftalık giriş. Bu, en büyük kripto para birimi için art arda 7 hafta giriş yaptı. Gerçekten de BTC’nin yaklaşık 17 milyon dolarlık giriş kaydettiği son zamana göre büyük bir sıçrama.

Önceki haftalarda Bitcoin’e olan bağımlılık göz önüne alındığında, bu gerçekten sürpriz olmadı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından dünya çapındaki yaptırımların yanı sıra Kanada’daki kamyoncuların hükümetlerine karşı bir protesto sırasında bankacılık erişimini kaybetmeleri, Bitcoin’i riskli yatırım kategorisinden uzaklaştırdı.

Ve kalan?

Eh, altcoinler karışık bir servet çantası gördü. Bununla birlikte, dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum, bir dizi çıkışa tanık olduktan sonra çok ihtiyaç duyduğu rahatlamaya kavuştu. Ether fonları, 13 haftanın en yüksek rakamları olan 25 milyon dolarlık küçük girişler gördü.

Çok varlıklı kripto fonları, 8,6 milyon dolarlık girişler gördü, ancak bireysel altcoinler hafta boyunca sabit kaldı. Hatta bazıları çıkışlar bile gördü. Raporda şunlar belirtildi:

Altcoin servetleri geçen hafta Solana (1,7 milyon ABD Doları), Polkadot (0,9 milyon ABD Doları) ve Binance (0,4 milyon ABD Doları) çıkışlarıyla karıştı. Litecoin, Cardano ve XRP sırasıyla 0,4 milyon ABD Doları, 0,9 milyon ABD Doları ve 0,4 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü. ”

Genel olarak, kurumsal yatırımcıların geri dönüşü göz önüne alındığında bu iyiye işaret olsa da, riskler hala mevcut. Yapılabilecek tek şey risklere karşı önlem almak ve korunmak.

Örneğin madenciler rezervlerine Bitcoin eklemeye devam ettiler. Hash oranı veya ağın bilgi işlem gücü de 212.000 Ehash / s’ye ulaştı.

Kaynak: CryptoQuant

Madencilerin son önemli çıkışı, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığı ve 25.000 $ civarında işlem gördüğü zaman geri döndü. Ancak o zamandan beri, daha fazla toplu satış olmadı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu