Akademi

Bitcoin İlkbaharda Dibe Vurabilir — Fundstrat

Analist Mark Newton, 2022’ye korkunç bir başlangıçtan sonra kripto para biriminin istikrar kazanmaya başladığına dair işaretler olduğunu söylüyor.

Fundstrat Global Advisors’a göre, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin için dip olabilir.

Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda işlem görüyor $36,625.01 – aşağı %46,76 tüm zamanların en yüksek seviyesinden $68.789 kasım ayında görüldü.

Bitcoin şu anda borsalarla yakından ilişkili – ve Perşembe günkü düşüş muhtemelen teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100’ün cansız performansıyla bağlantılı.

Bundan fazla 90 Bu endeksteki şirketler, Çarşamba günü kapanış zilinin ardından bazı hayal kırıklığı yaratan finansal veriler ve kasvetli tahminler yayınlayan Meta liderliğindeki erken işlemlerde negatif bölgedeydi.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Fundstrat analisti Mark Newton, BTC’ye odaklanarak, 2022’ye korkunç bir başlangıçtan sonra kripto para biriminin istikrar kazanmaya başladığına dair işaretler olduğunu söylüyor.

Fiyatlar dip seviyelerinden tırmanmayı başarsa da 33,184,07 $ yükseklere $39.115.15 Bu haftanın başlarında Newton, BTC’nin servette bir geri dönüşe tanık olduğunu doğrulamak için çok erken olduğuna inanıyor.

İleriye bakıyor, saygılar 40.000 $ boğaların daha fazla yukarı ivme için geri alması gereken çok önemli bir seviye olarak. Açıklamaya devam etti 35,111$ kumda çok önemli bir çizgi olarak – ve bu fiyatın altına düşmenin yeniden teste yol açabileceği konusunda uyardı 33.000 $. Newton yazdı:

“Günlük bir kapanışta 40.000 dolar aşılana kadar aşağı eğimli bir modelde kalmaya devam ediyor ve teknik olarak daha fazla zayıflığı göz ardı etmek zor.”

Bu haftanın başlarında Morgan Stanley, BTC’nin geri çekilmesinin tarihsel açıdan tamamen normal olduğunu savundu – ancak dijital varlık altına düşerse sorunlar ortaya çıkabilir. 28.000 $. Bu, BTC’yi 2020’den beri görülmeyen bir düzeye çıkaracaktır.

Bazı tüccarlar, yalnızca bir yükseliş eğiliminin anlamlı bir şekilde onaylandığını gördüklerinde piyasaya geri dönmeye karar verebilirler – ve burada ABD yatırım bankası, 45,000$ hedef olarak.

Fed’in faiz oranlarını artırma planlarının yarattığı belirsizliğin ve BTC’nin Wall Street ile birlikte hareket etmesinin ötesinde, bazı ülkeler son zamanlarda kripto varlık düzenlemelerini hızlandırıyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu