Kripto Para

Bitcoin madencilerinin BTC varlıklarının bir kısmını satmasına neyin yol açtığını deşifre etmek

Kripto para dünyası hızla gelişiyor. İş konsensüs mekanizmasının kanıtı ile ilgili olarak, insanlar Bitcoin madenciliği operasyonları hakkında daha fazla endişe duyuyorlar. Ayrıca, madenciler süreçte giderek daha fazla zorluklarla karşılaşıyorlar.

Bu bağlamda kripto madencileri tarafından tutulan Bitcoin miktarının son zamanlarda 10 yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtmekte fayda var. Kripto pazar araştırma platformu tarafından vurgulanan aşağıdaki grafiği göz önünde bulundurun IntoTheBlock

Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca, bir araştırma platformunda belirtilen cıvıldamak ‘kripto gelişiyor ve madencilerin bunda daha küçük bir rolü var.’

Merakla, madenciler tarafından tutulan BTC miktarı 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Yazma sırasında, Bitcoin hash oranı rekor seviyelere yakındı. Madenci topluluğunun tamamı yalnızca toplam 1,95 milyon BTC’ye sahipti – 2010’dan bu yana en düşük rakamlardan biri.

Bitcoin ağının hash oranı ve zorluğu Şubat ayında rekor seviyelere yakındı. Bitcoin’in 7 günlük ortalama hash oranı 191 EH/s idi. 17 Şubat’ta bu 220 EH / s’ye sıçradı. Böylece %15’lik bir artışa işaret ediyor. Hash oranındaki bu artış, Şubat ayı için zorlukta yaklaşık %4,8’lik bir artışa neden oldu. Luxor Technologies’in veri platformu Hashrate Index’in bir blogu olan Ergo, şunları kaydetti:

“Bitcoin madencileri, ayın yaklaşık yarısı boyunca tüm zamanların en yüksek zorluk derecesinde hash işlemi yapıyorlardı, bu nedenle birim hash oranı başına daha az bitcoin kazanıyorlardı.”

Madencilerin marjları üzerindeki bu baskı, madencilerin “satış parçası işletme giderlerini karşılamak için varlıklarının. ” Söylemeye gerek yok, daha yüksek bir hash oranı ve zorluk, çıktıyı azalttı.

Şubat fırtınası

Halka açık ilk yedi Kuzey Amerika madencisinde, ortalama olarak, Bitcoin üretimi yaklaşık %8,6 düştü. Bu, aşağıdaki çubuk grafik analizinde belirgindi.

Üzgünüm, üzgün değilim

Farklı meraklılar, bu şirketler tarafından dahil edilen karbon kredileriyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Bu, ABD Başkanı’nın son ‘yürütme emri’nden sonra ortaya çıktı. Joe Biden, yönetimini kripto para birimleriyle ilişkili çevresel maliyetler ve potansiyel faydalar hakkında çalışmaya ve rapor vermeye çağırdı.

Bunu takiben, O’Shares ETF’lerin başkanı Kevin O’Leary, tüm kripto madenciliği yatırımlarını sattı.

Ancak Mart ayı, hash oranı %1,5 düştüğü için bu etkilenen madencilere biraz merhamet gösterdi. Basın zamanında, 189M TH / s’de kaldı. Bu, madenciler için potansiyel olarak olumlu bir gelişmeydi.

Kaynak: Ycharts

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu