Akademi

Bitcoin Ralli Yaptıkça Kısa Tasfiyeler Artıyor

Bitcoin fiyatları düştüğü için geçen yıl Aralık ayının başında uzun vadeli likidasyonlar yüksek bir seviyeye ulaştı, ancak gelgit değişiyor gibi görünüyor. Momentum sürecek mi yoksa ölü bir kedi sıçraması mı olacak?

Son üç ay, kripto para birimi endüstrisi için çalkantılı bir zaman oldu, birçok popüler dijital varlık şimdiye kadarki en yüksek fiyatlarından düştü ve bu süre içinde önemli bir değer kaybetti.

Kasım ayının başında tüm zamanların en yüksek değeri olan 68.789 $’dan Ocak ayında 34.000 $’ın altına düşen Bitcoin liderliğinde – %50’den fazla bir düşüşe eşdeğer. Öte yandan çoğu altcoin, neredeyse pano genelinde görülen %70-90’lık kayıplarla çok daha sert darbe aldı.

Bu sefer, çok sayıda büyük tasfiye olayı ile işaretlendi ve yedi olay, tek bir taramada 500 milyon dolardan fazla uzun parayı sildi. Bunların en büyüğü Aralık ayı başlarında meydana geldi ve Bitcoin 50.000 dolarlık kritik destek eşiğinin altına düşerek diğer altcoinler de aynı şeyi takip ederken, 1,6 milyar dolarlık uzun vadeli tasfiye edildi.

Ancak Ocak ayının sonundan itibaren, gidişat dönüyor gibi görünüyor ve kısa ve uzun tasfiye oranı, geçen ay gerçekleşen daha küçük uzun tasfiyeler ve daha büyük kısa tasfiyelerle birlikte yükseliş göstermeye başlıyor. Aynı zamanda, Bitcoin güçlü bir şekilde yükseldi ve son zamanlarda piyasa duyarlılığında genel bir değişiklik olduğunu gösteren 45.000 dolarlık direnci geçti.

Bu, bir ay önce 21’de aşırı korku durumundan bugün 50’de nötre geçiş yapan Crypto Fear & Greed endeksi tarafından tekrarlanıyor. Bu, Kasım 2021’den bu yana en yüksek rakamına yaklaşıyor.

Sözde Bitcoin süper döngüsünün ısınması spekülasyonuyla, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimleri potansiyel olarak daha güçlü bir yükselişin zirvesindeyken, daha da güçlü bir kısa süreli sıkışmanın yolda olabileceğine inanmak için iyi nedenler var.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu