Akademi

CryptoGraf nedir?

CryptoGraf, 6 Şubat 2022’de Solana blok zincirinde başlatılan 5.555 NFT’den oluşan bir koleksiyon.

NFT alanıyla ilgili ironik şeylerden biri, aslında sanat için gerçek bir sevgiye sahip olmayan, kendi kendini ilan eden sanatçılarla dolu sanat odaklı bir alan olmasıdır. Buna paralel olarak, yeni bir koleksiyon, sanatçıları NFT meraklılarından çıkaracak sürükleyici varlıklar başlatarak, değiştirilemez token (NFT) arenasında ‘gerçek sanatı’ geri getirmeyi amaçlıyor.

Arka plan

CryptoGraf, yeni nesil dijital sanatçıları harekete geçirmek için bir sanatçılar ekibi tarafından desteklenen yeni bir NFT koleksiyonudur.

Ekip, NFT sahipleri arasında yaratıcılığı kolaylaştırmak ve ortaya çıkarmak için bu yeni varlıkları yarattı ve onları gerçek sanat dünyasına daha da yaklaştırdı.

CryptoGraf nedir?

CryptoGraf, 6 Şubat 2022’de Solana blok zincirinde başlatılan 5.555 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Her NFT’nin nane fiyatı 1 SOL’dir.

Ekip, yaklaşan eşantiyonlar ve işbirlikleri için 150 dijital varlık ayırdı.

Ayrıca, koleksiyona daha fazla heyecan getirmesi planlanan sözde “efsanevi parçaları” da piyasaya sürdü.

Platformun benzersiz bir özelliği, her NFT’nin sahipleri için gerçek hayattaki bir ‘tuval’ gibi işlev görebilmesidir, yani yeni satın alınan varlıklarını boyayabilir/özelleştirebilir.

Sıradaki Michaelangelo Olun!

Bir CryptoGraft NFT satın alarak, sahibine geniş bir ortak tuval üzerinde bulunan pikselleri boyama şansı verilecek.

Bu tuval, tek bir tutucunun doldurması için çok büyük olacaktır; bu nedenle diğer sahipleri de dijital boyama seansına katılabilir.

14 gün sonra ekip, bitmiş ürünün anlık görüntüsünü alacak, onu bir NFT’ye dönüştürecek, parçalara ayıracak ve tuvale katkıda bulunan herkese dağıtacak.

NFT sahipleri için yakında daha fazla tuval piyasaya sürülecek ve bu da topluluktaki sahipler ve sanatçılar için daha yaratıcı yollar getirecek.

‘PAINT’ Simgesinin Tanıtımı

NFT’lerin yanı sıra, koleksiyonun bir başka varlığı da, sahiplerinin yeni satın aldıkları NFT’lerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyan PAINT olarak adlandırılır. Sahipler ayrıca, ekip tarafından sağlam bir CrypoGraf topluluğu oluşturmayı amaçlayan NFT’lerini boyamalarına yardımcı olmak için arkadaşlarını ve diğer NFT sanat meraklılarını da getirebilir.

Satın alınan her CryptoGraf NFT, her 5 dakikada bir sınırlı miktarda PAINT jetonu üretecektir. Buradaki bir başka heyecan verici kısım ise, bu jetonların NFT’nin sıralamasına bağlı olacağıdır; Rütbe ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla ‘BOYA’ sahibi alabilir.

PAINT belirteci ayrı bir belirteç olarak sunulmayacak, ancak CryptoGraf’ın web sitesiyle birlikte işlev görecektir.

Efsanevi NFT’ler Kapmak İçin Hazır

Merakla beklenen para basımı başladı ve koleksiyonun efsanevi parça müzayedesi de başladı. Bu yazı itibariyle, sahiplerine yalnızca sürükleyici bir sanat değil, aynı zamanda ellerinde veya daha doğrusu cüzdanlarında potansiyel olarak yüksek değerli bir varlık veren üç varlık başarılı bir şekilde açık artırmaya çıkarıldı.

Şimdiye kadar koleksiyonun Efsanevi NFT’lerini basan efsanevi madenciler:

İlk minör: @JC_in_BC

İkinci minör: banny boller

Üçüncü dakika: @BTCISAPONZI

Önümüzdeki günlerde ve hatta en son satın alma işleminden sonraki saatlerde, kalan efsanevi NFT’ler için daha fazla madencinin rekabet etmesi bekleniyor.

Takımın Şimdiye Kadar Bitirdikleri

  • Koleksiyonun başarılı sunumu
  • topluluk kuruluşu
  • Liste
  • Nadirlikler
  • Satış botları
  • beyaz liste

Yol Haritası

Genesis Tuval

Genesis Canvas başarıyla tamamlandı başlatılan ve benzersiz konseptiyle NFT camiasında buhar topluyor.

Tuval II

Bu ikinci tuval, sanatçılar için tasarlanmıştır ve 1/1 sanatçının boyaması için alanlar ayırır. Yine, bu tuvalin çıktısı, Genesis tuvalinde yapılacak gibi kesirlere ayrılacak ve dağıtılacaktır.

Tuval III

Üçüncü tuval, sanatçılara daha fazla ‘boya’ alacakları için daha fazla özgürlük verecek ve onları her 3 saatte bir tuvali özelleştirmeye teşvik edecek. Tüm değişiklikler kaydedilecek, bir zaman aralığına dönüştürülecek ve parçalara ayrılacaktır.

Yaklaşan Tuvaller

İlk üç tuvalin beklenen başarısı ile ekip, sanatçılarda daha fazla yaratıcılığı ortaya çıkaracak ek tekliflerle gelecekte daha fazla tuval başlatmayı planlıyor.

Hanımlar, Birleşin!

Sanat odaklı bir koleksiyon olmanın yanı sıra, CryptoGraf’ın NFT dünyasında bir başka önemli figürü temsil etmeye çalıştığı görülüyor: Kadınlar.

twitter kullanıcısı @DrRituximab kadın karakterlerin büyük bir yüzdesi nedeniyle koleksiyonu övdü ve bayan NFT meraklılarına hala erkek egemen arenada çok ihtiyaç duyulan bir ‘ses’ verdi.

İşbirliği

CryptoGraf ile işbirliği yaptı @PLINFTkoleksiyona halkın gözünde çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlamak için bir NFT pazarlama ve iletişim platformu.

Bu ortaklık sayesinde, 30 CryptoGrafs artık Time Square’in en büyük dış mekan ekranlarından birinde gururla sergileniyor ve koleksiyona her gün binlerce yayaya kitlesel bir poz veriyor.

Çözüm

CryptoGraf gerçekten de benzersiz bir konsepte sahip ve sahiplerinin yeni satın aldıkları varlıkları ‘boyamalarına’ izin vererek masaya taze bir şeyler getiriyor.

Ve bu ilginç olsa da, sunduğu yeni ve yaratıcı konseptlerle gelecek NFT koleksiyonlarının istikrarlı akışları göz önüne alındığında, uzun vadede hayatta kalıp kalmayacağı henüz belli değil.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu