Kripto Para

Bitcoin satın almak için borç almak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz…

Sayısız kripto yatırımcısının dalmadan önce kendilerine sorduğu (kelimenin tam anlamıyla) yaşamı değiştiren, milyon dolarlık soru şu: Bitcoin satın almak için borç almalı mıyım? Kripto endüstrisindeki iki tanınmış kişi, son zamanlarda bunu tartışmak için oturdu.

Bitcoin’e biraz AŞK dönemi gösterin

Bitcoin’in Yaptığı sunucu Peter McCormack ve Swan Bitcoin sunucusu Andy Edstrom hem iyi hem de kötü kaldıraç pozisyonlarını tartıştı. McCormack ise iki kaldıraç pozisyonuna sahip olduğunu açıkladı: Geçen yıl Bitcoin düşüşünü yaklaşık 17.000 $’dan satın almak için aldığı bir banka kredisi ve sponsorları tarafından Bitcoin’de ödeme alması – daha sonra BTC’de tuttu. Ayrıca alabileceği en uzun ipotek vadesini de aldı.

Bununla birlikte, podcast sunucusu, bu stratejiyi deneyen diğerlerini, krediye kolayca hizmet edip etmeyeceklerini kendilerine sormaları konusunda uyardı.

McCormack ekledi,

“… Öğrendiğim şeylerden biri, Bitcoin satın almak için uzun vadeli borç almak, aslında çok iyi bir ticaret.”

Buradaki iki çıkarım açıkça uzun vadeli bir plan ve kredi almak söz konusu olduğunda güvenli oynuyor.

Edstrom, McCormack’in kaldıraç stratejileriyle hemfikirdi. Marj borcu ile vadeli borç arasındaki farkı vurgulayarak, ipotek borcunun “harika” olduğunu söyledi. Açıkladı,

“Bu ipotek ödemesini yapabildiğiniz ve çok yıllı bir dönem olduğu sürece, iyisiniz. Bu yüzden bu tür bir borca ​​inanıyorum. Ve bu arada, insanların Michael Saylor’un yaptığını bildiği şey bu. ”

Edstrom ayrıca, beş yıllık vadenin hem kurumsal hem de Bitcoin yarılanması açısından Saylor’un avantajına çalıştığını kaydetti.

Ancak. . . her zaman bir ama vardır

Ancak McCormack, piyasanın değiştiğini söyleyerek iyimserliğini yumuşattı. Aslında, 2021’de Bitcoin’in artan farkındalığının 2022’yi yatırımcıların beklentilerine meydan okuduğuna inanıyor. Edstrom bu görüşü destekledi ve birden fazla müşterisinin pazarda olası bir olay hakkında soru sorduğunda, bunun yerine genellikle tam tersinin beklenebileceğini ekledi.

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %1.34 artarak 39.463,87 dolardan işlem görüyordu.

Öyle olsa bile, Santiment’in verileri, ağırlıklı duygunun yazının yazıldığı sırada hala olumsuz bölge içinde olduğunu ortaya koydu. 6 Mart’ta -1.43’te saate alındı. Özünde, yatırımcılar Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmesini oldukça zorlamış görünüyor.

Bununla birlikte, devam eden olumsuz hava, potansiyel olarak bir kez daha bir ralliyi tetikleyebilir. Bu yüzden boğalar, kasvetin her zaman kıyamet tarafından takip edilmediğini hatırlamalıdır.

Kaynak: Santiment

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu