Kripto Para

Bitcoin vakası önümüzdeki üç gün içinde muhtemelen %8 oranında iyileşebilir

Bitcoin, piyasanın geri kalanıyla birlikte, basın zamanında biraz toparlandı. Bununla birlikte, bu öneri, şu anda piyasa ve yatırımcıların önceki diplerde de gözlemlenenlere benzer bazı sinyaller vermesi gerçeğinden geliyor.

Bitcoin teslim olabilir mi?

Piyasanın durumuna ve fiyat göstergelerine bakıldığında öyle görünebilir. İki gün önce, Bitcoin 40 bin doların altına düştükten sonra dalgalar değişti ve toparlanma sinyalleri bir kez daha düşüşe geçti.

Parabolik SAR halihazırda aktif bir düşüş trendi gösteriyor. Bu düşüş trendi, kral madeni paranın bir yükseliş trendi için güç kazanmasından sonra geldi. Ne yazık ki, 17 Şubat’taki düşüş, momentumu düşüş trendine çevirdi.

Şimdi, aktif eğilimin neden güçlenebileceği burada.

Son birkaç aydır, Ortalama Yön Endeksi düşüş trendi sırasında yükseliyor ve yükseliş trendi sırasında düşüyor. 25’in altına düşerken, kendini tekrar yükselmeye hazırlıyor gibi görünüyor. 20 gün sonra gelen MACD’nin düşüş eğilimi ile desteklenen fiyat düşüşü olasılığı yüksek.

Bitcoin fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Ek olarak, bir kapitülasyon bekliyor gibi görünen yatırımcıların karamsarlığı var. Kısa süre önce Santiment, bu gibi zamanlarda sosyal medya kanallarında “Dip Satın Al” sözlerinin ortaya çıkmaya başladığını vurguladı.

Bunlar 3’lü bir dalga halinde gelir ve üçüncü sözün sonunda fiyat trendleri değişir ve fiyatlar tekrar yükselir.

“Dip’i Satın Al” arama hacmi üç dalga halinde gelir | Kaynak: Santiment

Genellikle, bu “düşüş satın alma” iyimserliği önemlidir. Tam tersine şu an öyle değil.

Bu terimin kullanım hacimleri şu anda oldukça sığdır. Bu, yatırımcıların güveninin azaldığının bir işareti ve bunu henüz dip olarak görmüyorlar.

“Dip Satın Al” için mevcut arama hacimleri | Kaynak: Santiment

Bunun iyiye işaret olmamasının bir başka nedeni de, yatırımcıların yükseliş eğiliminin genellikle onların lehinde oynama eğiliminde olmasıdır.

Ancak, bir fiyat düşüşü gerekli değildir

Birkaç gün önce negatif bölgeye girdikten sonra, Bitcoin’in fonlama oranı o bölgede geziniyor. Aynı nedenle, ortalama fonlama oranı şimdi negatif.

Geleneksel olarak, ortalama fonlama oranı negatif olduğunda, piyasaya kısa likiditeler hakimdir. Bu genellikle fiyatların grafiklerde yükselmesine yol açar.

Bitcoin’in negatif fonlama oranı ani fiyat artışını destekleyebilir | Kaynak: Santiment

Ayrıca, Açık İlgi, 40 bin dolar, 42 bin dolar ve 50 bin dolar için yoğun çağrıları gösterir. Bir sonraki büyük sona erme tarihi 25 Şubat’ta ve 25 binin üzerinde çağrı sözleşmesi söz konusu fiyatları zorlarken, Bitcoin önümüzdeki üç gün içinde %8 oranında iyileşebilir. Düşüş işaretleri kendilerini güçlendirmezse, yani.

Bitcoin Opsiyonları Yaklaşan Sona Eriyor | Kaynak: Skew- AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu