Kripto Para

Bitcoin ve bu fikir hakkında ‘kandırmak’ neden iyi bir fikir değil?

Azalan piyasa değeri her zaman gerçek resmi göstermez…

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası şu anda sallantılı bir zeminde duruyor. Basın zamanında Bitcoin, yeni bir %2 fiyat düzeltmesinin ardından 42.000 $ işaretinin altında işlem görüyordu. Ayrıca, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, platformunda bir “korku” hissi sergiledi. Şimdi, bu, pano genelinde artan düşüş tahminlerini gösterebilir, ancak birkaç teknik gösterge aksini söylüyor.

‘Aldanmayın’

Kral madeni para sadece bazı hayati işaretleri yanıp sönüyor olabilir, bazıları ise tamamen farklı bir resmi vurgulayabilir. Örneğin, popüler kripto analisti Nicholas Merten, yakın tarihli bir YouTube videosunda, artan belirsizliği dengelemek için bazı yükseliş göstergelerine işaret etti.

Kaynak: YouTube

Analiste göre, yukarıda bahsedilen grafik “gerçekten ilginç bir teknik modelin” altını çiziyor.

“Bu, boğaların önde olduğunun bir işareti. İçinde bulunduğumuz yatay konsolidasyonun, bunun bir şekilde bir ayı piyasası olduğu konusunda sizi kandırmasına izin vermeyin.”

Bitcoin, düzeltmeye rağmen, kriptoda olduğu gibi bir ayı döngüsünde değil, tarihsel olarak, bir ayı piyasası %50’nin üzerinde bir düzeltme anlamına geliyor. Muhtemelen %70, %80, %90 aralığında bir yerde. Merten, “Kripto gibi üstel bir varlık için ayı piyasası budur” dedi.

“Alıcılar geliyor ve önceki direncin artan desteğini alıyorlar ve bu gerçekten daha düşük tepeler yapmadığımızın gerçekten iyi bir göstergesi. Yüksekler nispeten tutarlı. Alçaklar yükseliyor. Alıcılar burada bir prim ödüyor ve bu, piyasanın bir sonraki yükseliş trendini oluşturmaya geri dönmeye hazır olabileceğini gösteriyor.”

Oynaklığa rağmen, BTC Aralık 2017’ye dayanan benzer bir sürüş yaşadı. Bitcoin, 2017’ye benzer şekilde oynak bir 2021 ve 2022’ye titrek bir başlangıç ​​​​görmüş olabilir. Ancak, Aralık 2017’deki önceki en yüksek (ve en düşük) seviyeler dikkate alındığında, “Bu alçakların her biri, her seferinde sıraya giriyorlar”

Aslında, tüccar, Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar her bir madeni paranın 220 bin dolar civarında işlem görmesiyle 4 trilyon dolarlık genel bir piyasa değerine ulaşabileceğine inanıyor. Bu, basın zamanı fiyat seviyesinden %385’lik bir artış anlamına geliyor.

Merten’in iddiaları aynı zamanda bir Kuantum Ekonomisi Analistininkilerle de uyumludur. ikincisi son zamanlarda iddia,

“… Her iki #Bitcoin ATH’sinden sonra bu döngüdeki fiyat düşüşleri, önceki ayı piyasalarına kıyasla küçük ve kısa oldu.”

Göstergeler Bitcoin’in…

Şimdi, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek zor olsa da, bazı göstergeler daha kısa bir zaman diliminde güvenin yükseldiğini gösteriyor.

Örneğin, Glassnode’a göre Borsa mevduatlarının sayısı, düşmek 19 ayın en düşük seviyesi 2.016.696. Aynı zamanda, arz miktarı da benzer bir tablo çizdi.

Ardından, Cumartesi günü aktif adreslerde kayda değer bir artış görme meselesi var – “artan faydanın güzel bir işareti, fiyat artışlarının öncüsü.”

Genel olarak, bu tahminler kral madeni paranın sonunda direnç seviyesini aşmasına yardımcı olacak mı? Bekleyip izleyelim. Şimdilik, en iyi hareket tarzı, yani DYOR’a bakmaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu