Kripto Para

Bitcoin: ‘Yorgun’ LTH’ler ve bunun olası bir teslimiyet hakkında ne söylediği

B olarakitcoin 2022’ye girerken, büyüyen bir uzun vadeli yatırımcı grubu, kripto para zulalarını ikiye katladı. Bazı endüstri gözlemcileri, bu tür uzun vadeli yatırımların altında yatan istikrarın, kaprisli kripto para birimi için potansiyel olarak umut verici göstergeler olduğuna işaret ediyor. Şimdi, işte 100.000 dolarlık soruya ulaşan BTC –

Boğaların sağladığı sermaye desteği ayıları uzak tutmak için yeterli mi?

‘Denge’yi Analiz Etmek

Glassnode’un 7 Mart bültenine göre, Bitcoin piyasası, sınırlı gelen talebin yanı sıra yavaşlayan bir satış tarafı ile hassas bir dengede.

Bitcoin’in fiyatı bu hafta değişken bir konsolidasyon aralığında işlem gördü. 45,039 dolarlık bir rekordan 39 bin dolarlık kapanışa kadar, konsolidasyon belki de yetersiz bir ifade olabilir.

Kaynak: Glassnode

Aynısı, ekli grafik tarafından vurgulandı, biri göreli denge hüküm sürerken fiyat ticaretini yatay olarak gösteriyordu.

Ancak, burada uyarı.

Mevcut makro ve jeopolitik çatışmalar göz önüne alındığında, Bitcoin boğaları bir fiyat tabanı belirlemeye çalıştı. Glassnode’a göre, boğalar “iki aydan fazla bir süredir, büyük ölçüde kısa vadeli holdinglerin elden çıkarılmasından kaynaklanan mütevazı ancak kalıcı bir satış tarafı baskısını” emdi.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin son üç ayda “korku” bölgesinde kalmasının nedenlerinden biri de budur.

Bu, Bitcoin’i oynaklık şoklarına karşı savunmasız bırakabilir.

Raporda, “Sınırlı gelen taze talep, bu hassas dengeyi önemli ölçüde satıcı tükenmesiyle bozabilir” dedi. Veya tersine, satıcıların yeniden canlanması.

Denge nedir?

Borsa girişleri, yatırımcıların madeni paralarını tasfiye etmeye mi yoksa HODL’ye mi hazırlandığını daha iyi anlayacaktır. Geçen Temmuz’dan bu yana tüm kripto borsalarından 46.000 BTC’lik (cari fiyatlarla yaklaşık 1.8 milyar dolar değerinde) toplam net çıkış oldu.

Kaynak: Glassnode

Yalnızca Binance, Bittrex, Bitfinex ve FTX, 207.000 Bitcoin’lik net pozitif giriş gördü. Aynı dönemde, rapor tarafından izlenen diğer tüm borsalardan net çıkışlar toplam 253.000 BTC oldu.

Genel olarak, net çıkışlar daha fazla stok tutmayı teşvik etti ve genel döviz dengeleri dengede görünüyordu.

Zincir üstü veriler diyor ki…

Rapor, borsalara gönderilen coinlerin yatırımcı profiline de ışık tuttu. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, yatırımcı maliyet esasına (gerçekleşen fiyatlar) ilişkin üç tahmin, bazı temel görüşlerin altını çizdi.

Kaynak: Glassnode

Zincir içi ölçümler, BTC başına 24.100 dolarlık bir gerçekleşen fiyatı korudu. Bu, çoğu hodler’ın %63’lük bir kar marjına sahip olduğu anlamına geliyordu. Bununla birlikte, bu, ima edilen 39.200 dolarlık bir fiyatla tezat oluşturuyor. Grafiğe göre, BTC 39 bin dolarlık utangaç işlem gördüğü için başa baş noktasının hemen altında sallandı.

Kısa vadeli sahipler, pozisyon(lar)ında su altında kaldıkça satın aldıklarını elden çıkardılar. Son 155 günde zincirde hareket eden kripto paraların ortalama fiyatı 46.4 bin dolar olduğu için %15’lik bir ‘Gerçekleşmemiş kayıp’ kaydettiler.

Buna ek olarak, satıcıların kar zarar (PnL) oranı iki ayı aşkın bir süredir önemsiz olmayan günlük kayıplar gösterdi. Bu, günlük Piyasa Değerinin yaklaşık %0,5’ine eşdeğerdi.

Glassnode ayrıca, “önceki döngüsel diplerde görüldüğü gibi henüz büyük bir LTH kapitülasyon olayı görmemiş olmamıza” rağmen, LTH’lerin satıştan bıktığını öne sürdü.

ekledi,

“Hem STH hem de LTH kayıplarının tarihsel olarak düşük büyüklüğü, toplam satıcı tükenmesinin artan olasılıklarına işaret ediyor olabilir.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu