Kripto Para

Chainlink’in trendini değiştirme olasılığı ve bunun LINK satıcıları için ne anlama geldiği

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bahreyn merkezli bir telekom şirketi olan Bahreyn’in Chainlink düğümünü başlattığı bildiriliyor. Şirket, bu düğümü kullanarak akıllı sözleşmeler sağlayabilir ve Chainlink Fiyat Feed’lerini destekleyebilir.

MENA bölgesinde bulunan bir telekom şirketi ilk kez bir Chainlink düğümü başlattı. Ancak grafiklerde, tokenin fiyatının önümüzdeki günlerde daha da düşeceği görülüyor.

LINK- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LINK / USDT

LINK’in arkasındaki uzun vadeli eğilim Kasım ayından bu yana düşüş gösteriyor. Ocak ayının ortasından bu yana bile, madeni para güneye doğru güçlü hareketler kaydetti ve ardından kuzeye doğru bir geri çekilme geldi. Bu, LINK’in 11.4 dolardan 15,8 dolara sınırlandığı son birkaç hafta içinde bir kez daha olmuş olabilir.

Kısa vadeli görünüm söz konusu olduğunda, LINK için piyasa yapısı aşağı yönlü görünüyordu. Ayrıca, 13,6 dolar seviyesi, Chainlink’in geçen yıl Mayıs ayından bu yana işlem gördüğü bir aralığın en düşük seviyelerini temsil ediyordu.

Dolayısıyla 13.6 dolar, düşüş baskısı nedeniyle bir kez daha kaybedilen önemli bir destek seviyesi. 13 dolar ve 13,6 dolar bölgelerine son iki hafta içinde talep geldi. LINK bu alanlar altında işlem yaptığından, bu arz alanının yeniden test edilmesi muhtemelen reddedilecek ve aşağı yönlü bir hareket görecektir.

Akılcı

Chainlink, uzun vadeli düşük seviyelerini kaybetti ve satıcılar baskın olmaya devam ediyor

Kaynak: TradingView’de LINK / USDT

RSI, Mart ayının neredeyse tamamı için nötr sıfırın altında kaldı. Son birkaç gün içinde, RSI ile saatlik grafikteki fiyat arasında bir yükseliş farklılığı yaşandı. Bununla birlikte, baskın eğilim aşağı yönlü olmuştur. Bu nedenle, fiyattaki herhangi bir sıçrama muhtemelen bir satış fırsatı olacaktır.

OBV, LINK piyasalarındaki güçlü düşüş eğilimini vurgulamak için geçen hafta boyunca net bir düşüş trendi içindeydi.

Çözüm

Piyasa yapısı düşüş eğilimindeydi ve daha uzun zaman dilimleri, LINK için yukarı yönlü hareketlerin muhtemelen geri çekilme olacağını belirledi. LINK 14.4 doların altına düştüğünde, kısa vadeli önyargı da düşüşe geçti ve düşüş eğilimini sürdürüyor.

Son birkaç gün içinde gelişen yükseliş ayrışması, LINK’in 13- 13-6 dolar seviyelerine sıçramasını görebilir. Madeni paranın arkasındaki satış baskısı, LINK’in bu dirençlerde reddedildiğini ve bir kez daha güneye hareket ettiğini görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu