Kripto Para

Bitcoin’in 37.5 bin doların üzerinde kalma olasılığının değerlendirilmesi

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Enflasyonla ilgili makroekonomik korkular, Bitcoin 2022’ye girerken son birkaç ayda grafiklere yansıdı. Son birkaç hafta, boğaların oluşturduğu ivmeyi bir kez daha durdurdu. Bu, Rusya’nın Ukrayna sınırlarındaki niyetleri etrafında dönen korkuyla ilgiliydi ve dünya genelindeki borsalar bu korkuyu yansıtıyordu. Bitcoin ve kripto piyasası riskli varlıklardır ve aynı zamanda güçlü bir darbe aldı.

BTC-12H

Kaynak: TradingView’de BTC / USDT

Grafiklerde, fiyat Kasım ayının başından beri düşüş trendinde ve bir dizi daha düşük zirveler oluşturdu. Şubat ayında, fiyat 44,4 bin dolar ile bir önceki en düşük seviyenin üzerine çıktı ancak 45,8 bin dolardan reddedildi.

45,8 bin dolar, BTC’nin Aralık ayında oluşturduğu aralığın en düşük seviyesiydi. Öte yandan, geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC, 36,4 bin dolarlık alanda (camgöbeği kutusu) talep buldu ve %78,6 Fibonacci düzeltme seviyesi (sarı) olan 37.4 bin doların üzerine çıktı.

Fiyat likidite istiyor ve VPVR, fiyatın Ekim ayından bu yana en çok işlem gördüğü seviye olan Kontrol Noktası’nın 42 bin dolar olduğunu gösterdi. Bu aynı zamanda son zamanlarda boğaların ve ayıların çatıştığı önemli bir direniş alanıydı.

Akılcı

Boğalar bu seviyeye doğru bir rota çizerken Bitcoin 37.5 bin doların üzerine çıktı

Kaynak: TradingView’de BTC / USDT

RSI, 40 işaretinin üzerinde olduğu ve nötr 50 seviyesine doğru yön değiştirdiği için boğaları biraz cesaretlendiren 41’de kaldı. Bununla birlikte, tarafsız 50, sıçramanın ivme kaybettiğini görebilir ve ayılar bir kez daha hakimiyetlerini kurarlar.

CDV göstergesi, satış hacminin son birkaç ayda sürekli olarak satın alma hacmini aştığını gösterdi. Chaikin Para Akışı da -0.05’in altında kaldı ve önemli sermaye akışının piyasalardan yönlendirildiğini gösterdi.

Çözüm

BTC piyasası daha uzun zaman dilimlerinde satıcılara aitti, ancak BTC likidite ararken 42 bin dolara kadar bir sıçrama görülebilir. Bu nedenle 39 bin dolar ile 42 bin dolar arasındaki alan, grafiklerde ayıların kalesi haline geldi. Doğu Avrupa’daki gerginliğe ilişkin piyasalardaki korkuyla birleşince, bir aşağı yönlü ayak daha gelişebilir. Bu, fiyatın 34,8 bin dolar, 31,1 bin dolar ve hatta 28,8 bin doları tekrar ziyaret ettiğini görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu