Kripto Para

Bitcoin’in fiyatı Nasdaq ile birlikte düşerken, yatırımcıların bu korelasyona dikkat etmesi gerekiyor.

Meta [formerly Facebook] bir günde 200 milyar dolardan fazla değer kaybederken sert bir darbe aldı. Bu yeterli değilse, şirketin 4. Çeyrek raporu, beklenenden daha düşük hisse başına kazancın yanı sıra tahmini günlük ve aylık aktif kullanıcılardan daha düşük olduğunu doğruladı. Öfkeyi bitirmek için Facebook hisseleri %20’den fazla düştü.

Bir yatırımcı, bu güncellemelerin Bitcoin fiyatıyla bir ilgisi olmadığını düşünebilir. Ancak rakamlar çok farklı bir tablo çizdi.

FACE-book gerçekleri zamanı

Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapor, Facebook’un hisselerinin %23 oranında düşmesiyle Nasdaq’ın %1.9’luk bir düşüşle onu takip ettiğini ortaya koydu. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin haberleri oldukça sert karşıladı ve %2,1 düştü.

Bu korelasyon anlaşılır bir şekilde, yatırım getirilerinin Facebook’un sarsılan servetlerine dayanabileceğinden endişelenen bir dizi analist ve tüccarı korkuttu. Ancak daha basit bir cevap olabilir: algo tüccarları.

Algoritmik tüccarlar genellikle, piyasa her saniye değiştikçe bir dizi görevi yerine getirmek için matematiksel formüller, bilgisayar kodları, fiyat analizi modelleri ve karmaşık yüksek hızlı ticaret araçlarının bir karışımını kullanan uzman bir oyuncu grubuna girer.

Arcane Araştırma bildirdi,

“Bitcoin’in Nasdaq’ı takip edeceğine inanmak yerine, bazı tüccarlar algoritmalarını önemli bir Nasdaq düşüşü durumunda bitcoin satmak için programlamış olabilirler.”

Neyse ki hikaye mutlu bir şekilde bitiyor – yani boğalar için. Makro değişikliklerin yokluğunda, tüccarlar Facebook’un hissesinin Bitcoin’in fiyatı üzerinde çok fazla dalgalanmaması gerektiğini fark etmiş olabilir. Bu, kral paranın rallisinin arkasındaki bir faktör olabilir.

Bununla birlikte, ana akım finans uzmanları bile kripto varlıklarını yakından izliyor. Buna göre BloombergBitcoin ve Ether gibi varlıklar, ABD teknoloji stoku ile daha önce görülmemiş seviyelerde korelasyon gösteriyor. Bu, bir zamanlar itibari paraya dayalı risklere karşı korunmak için kullanılan en iyi kripto varlıklarının artık ABD doları ile aynı faktörlerden etkilenebileceği anlamına geliyor.

Buna ek olarak, IMF de gelişmeleri endişeyle takip etti. Bu korelasyonun, yükselen pazarlarda ve yüksek düzeyde kripto benimsemesi gören ülkelerde finansal istikrarsızlığa yol açabileceğini bildirdi.

Bir kez ısırıldı, iki kat daha fazla yükseliş mi?

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %1,84 artarak 44.343,22 dolardan işlem görüyordu. King jeton da son yedi gün içinde %19,81 oranında ralli yaptı.

Ayrıca, haftalarca süren aşırı korkudan sonra, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 50 değerini kaydetti. nötr duygu. Piyasa, kasvetli bir tatil sezonunun ardından bir miktar iyimserlik görüyor. Bununla birlikte, boğaların gerçekten otlamaya çıkması için daha fazla zamana ihtiyaç var.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu