Kripto Para

Bitcoin’in fiyatını psikolojik 40.000 $ işaretinin altına sıkıştıran nedir?

Farklı düşüş durumlarında, Bitcoin uzun vadeli sahipleri piyasa trendlerinden etkilenmedi. Birçok yatırımcı Bitcoin pozisyonlarından çıkmayı tercih ederken, LTH’ler HODL’ye devam etti.

kıyamet ve kasvet

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2022’de fiyatında önemli dalgalanmalara tanık oldu. Yazının yazıldığı sırada bile BTC, son 24 saatte %1,54 artışla 39.000 doların altına düştü. İlgiye rağmen, makro belirsizlik yönetim kurulu genelinde hissedildi. Bitcoin’in Birikim Trend Puanını gösteren bu grafiği düşünün.

Kaynak: cam düğüm

Bu grafiğe göre, Mevcut piyasada biriken tüm cüzdan boyutlarındaki fiyata duyarsız HODLer’lar. Bir Glassnode’un tweet’i katma,

“Makro belirsizlik testleri olarak dengeli arz ve talebi görüyoruz. $BTC 2022 boyunca HODLer mahkumiyeti. Bu, 2021 ortalarında görülen net dağılımdan farklıdır. ”

Şimdi birikim puanı, yazı yazılırken 0,3’te kaldı. Burada bir puan, balinaların veya pazarın büyük bir bölümünün biriktiğini gösterir. Ve sıfırın altında bir puan, piyasa tarafından bir makro dağılımın olduğu anlamına gelir.

Ancak, metriklere bakıldığında hepsi kıyamet ve kasvetli değil. Özellikle kripto analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı’C Planı‘”Bitcoin birikim adreslerinin sayısının geçen ay parabolik hale geldiğini” açıkladı.

Kaynak: PlanC | heyecan

Plan C, birikim adreslerini “en az iki tane toz olmayan transfere sahip olan ve HİÇBİR ZAMAN BTC harcamamış adresler” olarak tanımladı.

BUNUN altında yükseliş yok

Oynaklığın ortasında BTC’nin fiyat hareketine biraz ışık tutmak için kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘Rekt Capital’ aşağıdaki grafiği yayınladı. Burada, daha yüksek dipler ve daha düşük zirveler fiyatı sıkıştırdı.

Rekt Capital, son iki hafta içinde güçlü direnç noktaları olduğunu kanıtlayan yeşil ve mavi üstel hareketli ortalama (EMA) çizgilerine işaret etti.

Daha fazla düşüş olasılığı yüksekti. Hollandalı piyasa analisti Michael van de Poppe not alınmış 46.000 doların altında işler yükselişe geçmedi.

Kaynak: heyecan

BTC, uzun süredir 33.000-45.000 dolar aralığında sıkışmış durumda. Boğalar, 40.000 dolarlık psikolojik seviyesini aşmak için daha fazla baskı uygulamak zorunda kalacaklar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu