Kripto Para

Bitcoin’in LN’si ve Strike’ın Arjantin’deki ‘çılgınca başarılı’ lansmanında en son

Strike, API’si Twitter’ın belirli yargı bölgelerindeki insanlara ipuçları ve kripto ipuçları getirme girişimini güçlendirmesine yardımcı olduğunda, manşetlere girdi ve kripto olmayan kullanıcıların bile hayal gücünü ele geçirdi. Yaklaşık yarım yıl sonra, Strike’ın kullanıma sunulmasıyla ilgili durum nedir?

Uygulama daha önce yalnızca El Salvador ve ABD’nin bazı bölgelerindeki kullanıcılar için mevcutken, Strike CEO’su Jack Mallers ilan edildi Arjantin’de bir lansman.

Üç vuruş ve sen var mısın?

Bir bölüm sırasında Bitcoin’in Yaptığı Mallers, sunucu Peter McCormack’a lansman deneyiminden aldığı dersleri anlattı. Mallers ortaya çıktı,

“Arjantin’i izliyoruz, nasıl gittiğini görüyoruz ve umarım bu yıl 50 ülkede, bu yıl 100 ülkede lansman yapacağız. Bilmiyorum. . .ama Arjantin çılgınca başarılıydı. İlk birkaç hafta içinde 100.000’den fazla indirme ve kayıt aldık ve kullanıcılar kaydoldu. ”

Dolar, seni seçiyorum!

Ancak – ve bu büyük bir olay – Arjantin’deki kullanıcılar ve gazeteciler, ülkelerindeki Strike uygulamasının Tether için daha fazla destek sunduğunu bildirdiler. [USDT] Bitcoin’den daha.

Mallers, Arjantin’deki birçok insanın “maaştan maaşa” yaşadığını ve bunun da düşük oynaklık nedeniyle Tether ve Tron’un ülkede popüler olduğu anlamına geldiğini kaydetti. Mallers, Strike’ın Arjantin’de “bir dolar dengesini çoğaltmak” zorunda kalmasının bir nedeninin bu olduğunu kabul etti. dedi ki,

“… Stabilcoin’ler, doların Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bölgelerde sahip olduğu talebi karşılamanın gerçekten ilginç bir yolu.”

Şaşırtıcı bir şekilde, benzer bir sonuca varan bir diğer kripto-influencer, kendi Arjantin ziyaretinden sonra Vitalik Buterin oldu. Ethereum kurucusu, ülkede stablecoin’in benimsenmesinin “gerçekten yüksek” olduğunu ve birçok işletmenin faaliyet göstermek için USDT kullandığını iddia etti.

İleriye dönük olarak, Strike’ın yalnızca Bitcoin kullanmak isteyenler için daha fazla destek sağlayıp sağlamayacağını göreceğiz.

Yıldırım flaşını mı kaybediyor?

Strike’ın güç merkezi Bitcoin Lightning Network’ten başkası değil. Ancak, Bitcoin haftalarca süren fiyat düşüşlerini ve piyasada kan dökülmesini gördükten sonra L2 çözümünün durumu nedir?

Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, LN’nin kamu kapasitesi bir yılda yaklaşık 2352 BTC arttı. Ancak, Kasım 2021’den beri “platolu”.

Kaynak: Arcane Research

Bununla birlikte, Arcane Research’ün raporu, Lightning Network’ü entegre eden Block’s Cash App ile L2 teknolojisinin yeniden bir büyüme hamlesi görebileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu