Kripto Para

Filecoin: Önümüzdeki birkaç ay bir yükseliş trendi başlatacak mı?

Filecoin (FIL), Nisan 2021’deki en yüksek seviyesinden bu yana geçen yıl değerinin çoğunu şiddetle kaybetti. Son altı ayda, boğalar sürdürülebilir bir ralliyi zorlukla başlatabildi ve uzun vadeli düşüş trend çizgisi direncine (beyaz, kesikli) yenik düştü.

Alt şimdi, kritik desteğini yeniden test etmeden ve trend taahhüdüne dayalı bir hamle yapmadan önce 18-20 dolar seviyesinde sıkı bir aşamaya girmeyi hedefliyordu. Basın zamanında, FIL son 24 saatte %2,37 düşüşle 18,38 dolardan işlem gördü.

FIL Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, FIL / USDT

Geçen yıl boyunca FIL, değerinin %92’sinden fazlasını kaybetti ve oldukça hızlı bir düşüşe tanık oldu. Alt, son altı ayda, ayılar tek taraflı baskınlıklarını sergiledikleri için iki alçalan üçgen gördü. Sonuç olarak, sağlam bir trend çizgisi direnci oluştururken kısa vadeli EMA’larının altına düştü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Supertrend geçen yılın Eylül ayından bu yana kırmızı bölgede kaldı.

Son düşüşle birlikte FIL, 24 Şubat’ta 16 $ seviyesinde tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Alıcılar 18 dolarlık destekle başa çıkmaya çalışırken satıcılar aşağıdaki zirveleri zorluyor.

Bu andan itibaren, boğalar için en hayati fiyat noktası acil destek olur. Fiyat bu seviyenin üzerinde bir kapanış bulursa, daha da düşmeden önce büyük olasılıkla 18-20 dolar aralığında bir sıkışma aşamasına girecek. 18 doların altındaki herhangi bir kapanış, ayılar daha düşük seviyeler bulmaya çalışabileceğinden bir satış sinyalini tetikleyecektir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, FIL / USDT

Fiyat daha düşük zirvelere işaret ederken RSI yana doğru dalgalanıyor. Bu okuma, yükseliş canlanma umutlarını 18 dolardan itibaren canlı tuttu. 36 işaretindeki ani eğilim çizgisi desteği, boğaların savunması için hayati önem taşıyacaktır.

Çizgiler düşüş eğiliminin eşiğindeyken histogramı sıfır çizgisinin altına düştüğü için MACD daha çok geri adım attı.

Çözüm

FIL şimdi gerçekten ince buz üzerinde yürüyordu. Alıcılar, büyük bir düşüşü önlemek için 18 dolarlık desteği sürdürmeli. Bu durumda, Alt’ın uzun vadeli eğilimine geri dönmeden önce Kontrol Noktası çevresinde kısa vadeli sıkı bir aşama olması muhtemeldir.

Ayrıca, yukarıda bahsedilen analizi tamamlamak için Bitcoin’in hareketini ve daha geniş duyarlılığı takip etmek önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu