Kripto Para

Bu Altcoin Yükseltmeyi Duyurdu, Zirveye Tırmandı: Sırada Ne Var?

Kriptokoin’in haberine göre;

Sei Labs, Ethereum Virtual Machine desteğini yaklaşmakta olan Sei-V2 yükseltmesine dahil etmeyi planladığını duyurdu. Bu gelişme, Ethereum tabanlı sözleşmelerin Sei ağına sorunsuz bir şekilde geçişini sağlayacak. Böylece, Blockchain’in birlikte çalışabilirliği ve işlevselliği açısından önemli bir adım teşkil edecek. Bu gelişmenin ardından altcoin ATH yolculuğuna çıktı. Peki yakında yeni bir ATH mümkün mü?

Sei, Ethereum sözleşme entegrasyonunun kolaylaştırıyor

Sei V2, EVM desteğini yerleştirmek için Ethereum Virtual Machine’in baskın Go uygulaması olan Geth’i kullanacak. Bu hamle, Cosmos ekosistemi için özel bir modül olan CosmWasm teknolojisine dayanan Sei’nin mevcut akıllı sözleşme çerçevesinden kayda değer bir ilerleme anlamına geliyor. Ayrıca, Sei Labs’ın geliştirdiği özel bir arayüz, ağın mevcut CosmWasm akıllı sözleşmeleri ile yeni entegre EVM arasındaki etkileşimi kolaylaştıracak. Sei Labs’in kurucu ortağı Jay Jog bu gelişmeyi şöyle açıklıyor:

Sei V2, CosmWasm gibi mevcut tüm bileşenleri koruyan ek bir değişikliği temsil ediyor. Farklı sanal makineler, EVM ve Cosmwasm sözleşmelerinin ilk kez iletişim kurmasını sağlayarak önerilen Blockchain modifikasyonu ile etkileşime girecek.

Sei, ilk olarak Ağustos ayında main-net betasında V1 ile piyasaya sürdü. Altcoin projesi, Rust dilinde yazılı Cosmos akıllı sözleşmeleri için destek sağlıyordu. V2 yükseltmesi, saniyenin altındaki kesinliği ile dikkat çeken tamamen paralelleştirilmiş EVM uyumlu bir katman ekleyerek, geliştirici çekiciliğini genişletmeyi ve böylece işlem onay hızını artırmayı amaçlıyor.

SeiDB ile yenilikçilik ön plana çıkıyor

Ayrıca Sei V2, platformun depolama katmanını optimize etmek için tasarladığı bir veri yapısı olan SeiDB’yi tanıttı. Bu özellik, ağın aşırı veri yüklü hale geldiği bir durum olan durum şişmesini önlemeyi ve yeni node’lar için durum senkronizasyon sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu iyileştirmeler Sei Blockchain’in performansını ve ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artıracak.

Sei V2 yükseltmesi, kod geliştirmenin son aşamalarında kapsamlı güvenlik denetimlerinden geçiyor. Halka açık test-net lansmanının 2024’ün ilk çeyreğinde yapılması planlanırken, maim-net dağıtımının da aynı yılın ilk yarısında yapılması öngörülüyor. Bu yükseltme, Sei Labs’ın Blockchain teknolojisini ilerletme ve hızla gelişen dijital ortamda geliştirici yeteneklerini artırma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Altcoin

Altcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı!

CoinStats’a göre Sei’nin yerel tokenı SEI, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,284978 dolara yükseldi. Böyle dramatik bir sıçrama yaşarken, Sei V2 güncellemesini çevreleyen beklenti piyasayı önemli ölçüde etkiledi. Bununla birlikte SEI, zirveyi gördükten sonra basın zamanında biraz irtifa kaybetti. Yazı sırasında altcoin, günlük bazda %3,25 düşüşle 0,2669 dolardan işlem görüyordu.

Analist: Altcoin için bir ATH daha mümkün!

Kripto analisti Victor Olanrewaju, SEI’nin teknik resmini inceliyor. SEI grafiğinde 9 günlük EMA (mavi) 20 günlük EMA’nın (sarı) üzerine çıktı. Bu EMA pozisyonu yükseliş eğilimine işaret ediyor. Yaklaşık 0,28 dolar civarında bir miktar kâr alımı gerçekleşti. Bununla birlikte, bu hafif bir satıştı. Aynı zamanda, alıcılar altcoin fiyatını daha da yukarı çekmek için yeni emirler vermeye devam etti. SEI yükseliş momentumunu sürdürürse, daha önce de belirtildiği gibi fiyatın 0,30 dolara ulaştığını görmek mümkün. Aynı zamanda, boğaların ayıların piyasanın momentumunda söz sahibi olmadığından emin olmaları gerekiyor.

Altcoin
SEI 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Öte yandan, boğalar yükselen ivmeyi savunmazsa SEI 0,24 dolara düşme riski taşıyor. Ancak, türev traderları tokenın yeni bir ATH’ye ulaşmasına yardımcı olmaya kararlı. Bunun nedeni, Coinglass’daki Açık Faiz verileri. Coinglass’a göre, SEI’nin Açık Faizi 89,58 milyon dolara yükseldi. Bu da altcoin ile bağlantılı sözleşmede yeterli likidite olduğunu gösteriyor.

SEI Açık Faiz. Kaynak: Coinglass

Fiyat hareketiyle yan yana konulduğunda, Açık Faiz tarafından belirtildiği üzere SEI’ye olan talep, daha ileri bir yükseliş trendi için destek görevi görebilir. Bu nedenle, SEI’nin başka bir yüksek seviyeye ulaşmasını beklemek yanlış olmaz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu