Kripto Para

DeFi hack: DEGO Finance 10 milyon dolardan fazla kaybetti, borsaları tüm mevduatları durdurmaya çağırdı

Başka bir gün, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında bir başka istismar daha bildiriliyor.

DeFi, bu yıl kripto alanında en hızlı büyüyen segmentlerden biri oldu. Alan aynı zamanda kötü oyuncuların da ilgisini çekti ve doğal olarak yıl boyunca 200’e yakın DeFi hackine yol açtı. Bazı endüstri danışmanları, 2022’de daha da büyümesini bekliyordu. Bu, 2022’deki farklı istismarlara bakıldığında kesinlikle endişe vericiydi. İşte bir tane daha.

alma sonu

DEGO Finans, zincirler arası bir DeFi ve NFT aracı 10 Şubat’ta istismar edildi ve ağı 10 milyon dolardan fazla tüketti. Kurban da dahil olmak üzere farklı Twitter hesapları aynı tweet’i attı. Şöyle okuyordu:
Haberleri yayınlayın, Binance, Kucoin ve Gate.io gibi farklı borsalar hepsini kapatın mevduat yerel yönetişim ve eşitlik simgesi DEGO’nun. Protokol çağırdı Kayıpları dengelemek için aynısını yapmak için Uniswap, Poloniex, PancakeSwap, WazirX, vb. ağ daha fazla katma:

“Tüm paydaşları en son gelişmeler hakkında güncel tutacağız ve aynı zamanda bilgisayar korsanının nasıl belirleneceği ve kayıpların nasıl alınacağı konusunda saygın güvenlik ekipleriyle konuşacağız. Bilgisayar korsanından öne çıkmasını ve iletişim kurmasını isteriz. ”

Peckshield, ünlü blockchain güvenlik ve analitik şirketi katıldı tartışma da cabası. Tweet dizisi, istismarcıların geri çekildi Dego Finance’den ve GameFi Incubator Cocos-BCX’den 10 milyon dolardan fazla.
Yukarıda belirtilen tweet’e göre yaklaşık 13 adresin fonları boşaltıldı. Bazıları Binance Smart Chain (BSC), Ethereum ve Cronos’a aittir. Saldırganın adresi (0x118… c91) elde edilen varlıklar BSC’de 2,4 milyon dolardan fazla, ETH’de 4,9 milyon dolardan fazla değere sahip. Cronos 196,256.723USDT ve 199,401.967USDC üzerindeki varlıklar bile istismar edildi.
Sonraki adımların bir parçası olarak, ayrıntılı bir otopsi raporu yakında hazır olacaktır. Her ne kadar böyle bir onay mevcut değildi. Yine de hasar çoktan verilmişti. Yerel token DEGO büyük bir darbe aldı. Yazma sırasında, token %11’lik bir düzeltme yaşadı, 4.05 dolardan işlem görüyordu.
3 Şubat’taki en büyük DeFi hacklerinden birinde, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Wormhole, bu yılki en büyük kripto para birimi hırsızlığının kurbanı oldu ve tüm zamanların en büyük beş kripto hack’i arasında yer aldı. Saldırgan, 325 milyon dolara yakın bir kazanç sağlamak için bir güvenlik açığından yararlandı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu