Kripto Para

Bu, Chainlink için tersine dönme eğiliminin başlangıcı olabilir mi?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir..

10 Mayıs’ta ATH’sini vurduğundan beri Chainlink (LINK) ayıları, son dokuz ayda 15 aylık trend çizgisi desteğini (Şimdi direnç, sarı) test ederken daha düşük zirveleri işaretlemek için bir noktaya değindi. En son düşüş, günlük grafiğinde düşüş bayrağını işaretlerken LINK’i yukarıdaki desteğin altına itti. Basın zamanında, LINK 18.47 dolardan işlem gördü.

17,8 doların altında inandırıcı bir kapanış, olası bir kırılma olasılığını artıracaktır. 9 Şubat mum çubuğu yeşil olarak kapanırsa, üst trend çizgisinin yeniden test edilmesini 20 dolar seviyesine yaklaştırabilecek klasik bir yükseliş Pinbar’ı temsil eder.

Kaynak: TradingView, LINK / USDT

En son satış (11 Ocak’tan itibaren), alt’ın değerinin yarısından fazlasını kaybetmesine ve 24 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu. 15.11 dolar seviyesindeki destek tarihsel olarak (bir yıldan fazla bir süredir) güçlü bir alım bölgesi işlevi gördüğünden, LINK günlük grafiğinde yukarı kanal oluşturmak için tersine döndü.

Ayı bayrağı 15 aylık desteğin (şimdi direnç) altına düşerken, mevcut fiyat hala 20 SMA (kırmızı) ve 50 SMA’dan (camgöbeği) fazla gerilmedi. Böylece önümüzdeki günlerde yüksek volatilite şansını artırıyor. Ayrıca fiyat, destekten ayrıldıktan sonra ilk yeniden testini gördü. Ancak yine de bunun yanlış bir arıza olmadığını doğrulamak için daha düşük zirveleri ve dipleri işaretlemesi gerekiyordu.

Dolayısıyla, 17.8 doların altına inmek inkar edilemez bir şekilde LINK’in düşüş eğilimlerini yeniden doğrulamak için çok önemli bir birleşme olacaktır. 9 Şubat mum çubuğunu yakından izlemek, üst trend çizgisinin olası bir yeniden testini belirlemek için hayati önem taşır. Geçen haftaki sürekli yükseliş baskısı göz önüne alındığında, yanlış bir kırılma olasılığı göz ardı edilemez.

Akılcı

Kaynak: TradingView, LINK / USDT

RSI aşırı satım bölgesinden bir canlanma gördü, ancak yarı çizgide dirençle karşılaşırken yükseliş yönü talep etmek için mücadele etti. Dengenin üzerindeki herhangi bir kapanış, muhtemelen 20 $ işaretinin yeniden test edilmesiyle sonuçlanacaktır.

DMI hatları sonunda bir yükseliş geçişi görürken, ADX dik bir düşüş trendindeydi. Bu nedenle, 15 aylık direnci (sarı) sağlam tutma şansı hala parlaktı.

Çözüm

Önümüzdeki birkaç gün, bir geri dönüş eğilimini doğrulamak için hayati önem taşıyor. Alt, 20 SMA’sını test etmeden önce büyük olasılıkla kanalın üst trend çizgisini test edecektir. Kanalın dışındaki herhangi bir kapanış, yaklaşan trendin sağlam bir göstergesi olacaktır.

Buna rağmen, kârlı bir hamle yapmak için teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu