Kripto Para

Bu Dogecoin yan ürünü bir zamanlar %4.276 oranında ralli yaptı, ancak yine de şaşırtmaya devam ediyor

Dogelon Mars’ın tanıtıma ihtiyacı yoktur, ancak bir tanıtıma ihtiyacı vardır. 2021’in en iyi performans gösterenlerinden biri olmasına rağmen, memecoin hiçbir şey değerini koruyor. Dogecoin’den ilham alan token şu anda oldukça talep görüyor olabilir.

Yine de faydası, günün sonunda diğer kripto paralarınki kadar iyidir.

Dogelon Mars kalkmayacak

Bir madeni paranın değeri 0.0000008264 dolar olduğunda, kimse bunu gerçekten umursamıyor. Ancak bu meme tokeninin adı en önde gelen iki kripto kişiliğiyle ilişkilendirildiği için insanlar bunu fark ediyor.

Adını Dogecoin ve Elon Musk’tan alan kripto para, Ekim 2021’de bir ay içinde %4.276 oranında ralli yapmayı başardı.

Ancak o zamandan beri %64,15 oranında düştü. Ancak dünkü yükseliş, parayı yatırımcıların gözlemine geri döndürdü. ELON %11,7 ralli yaptı ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) hemen kapattı.

Dogelon Mars fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Meme jetonu Ocak ayında 50 ve 100 günlük SMA’yı çoktan kaybetmişti ve 200 günlük SMA’yı destek olarak test etmişti. Bunun üzerinde bir başka kapanış, altcoinin yakında iyileşmesini sağlayacaktır.

Dogelon Mars, yatırımcıları ağa geri getirmeyi planlıyorsa, bu çok önemlidir. ELON sahibinin etkinliği, genellikle madeni paranın trend olduğu zamanlarda en yüksek seviyededir. Shiba Inu sahipleri gibi, düşüş hareketi dönemlerinde azalır ve mem madeni para yükseldiğinde canlanır.

Sonuç olarak, ELON’a sahip 131 bin yatırımcıdan sadece 486’sı şu anda ortalama olarak aktif.

Dogelon Mars aktif adresler | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Daha az aktif yatırımcılar, zincirde daha az etkinliğe yol açar ve bu da varlık akışı eksikliğine yol açar. Son iki ayda, zincir içi işlem sayısı 3,6 binden 658’e düştü. Ve bunun sonucunda 24 saatlik işlem hacmi de ortalama 90 milyon dolardan 3 milyon dolara düştü.

Dogelon Mars işlem hacmi | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Dogelon Mars’ın 1.000.000.000.000.000 (1 Katrilyon) arzının %75’ini işgal eden balinalar bile sessiz kaldı. İşlem hacimleri haftalardır 4 milyon doları aşamadı.

Dogelon Mars balina işlemleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu nedenle memecoin çekici görünse de, altın olmayan ve muhtemelen asla olmayacak olan başka bir parlak nesnedir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu