Altcoin HaberleriKripto Para

Bu faktörler, Stellar’ın uzun vadeli trendinde bir değişikliği tetikleyebilir.

Geçen yılın Mayıs ayından bu yana, Stellar (XLM), 13 aylık desteği 0.195 $ işaretinde korurken daha düşük zirvelere işaret ederken istikrarlı bir düşüş trendi gözlemledi.

Geçen ayki yükseliş geri dönüşü ve düşük fiyatların reddedilmesi göz önüne alındığında, 0,2217 $ işaretinin üzerinde olası bir kapanış, 50 EMA (camgöbeği) ile çakışan aşağı kanalın üst trend çizgisinde bir testi harekete geçirebilir. Basın zamanında, XLM 0,2195 dolardan işlem gördü.

XLM Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, XLM / USD

XLM, 16 Mayıs 2021’de üç yılın en yüksek seviyesine ulaştığından beri, hızla aşağı döndü ve sekiz aydan fazla bir süredir 0.19-0.39 dolar aralığında işlem gördü. Alt, yaklaşık %62 (10 Kasım’dan itibaren) düşerek 22 Ocak’ta bir yılın en düşük seviyesine ulaştığından, son düşüş aşaması günlük grafikte aşağı yönlü bir kanal (beyaz) olarak işaretlendi.

Bu aşamada, 50 EMA sağlam bir direnç olarak durdu ve uzun vadeli düşüş trendini doğruladı. Düşüş, alıcıların %29’luk bir toparlanma başlatmak için devreye girdiği ve 8 Şubat’ta aşağı kanalın üst trend çizgisini test ettiği 13 aylık (0,19$) desteğinde durdu. İlginç bir şekilde, ayılar Temmuz 2021’de 0.19 dolarlık desteğe yaklaştığında tersine bir trend oluştu.

Şimdi, XLM bir sabah yıldızı Şamdan modeli görürken tarihin tekrar etmesi muhtemel görünüyordu ve teknik göstergeler artan satın alma gücünü doğruladı. Ayrıca, son zamanlardaki yükseliş dönüşü, 0,2 dolar seviyesinin yakınında güçlü bir talep bölgesi (dikdörtgen) oluşturdu.

0,221 doların üzerindeki herhangi bir kapanış, geri çekilmeden önce muhtemelen 0,23 dolar civarında bir teste yol açacaktır. Boğalar 0,221 doların üzerinde kapanamazsa, talep bölgesinin doğrudan yeniden test edilmesi yatırımcıları/tüccarları şaşırtmamalı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, XLM / USD

RSI geçen ay yükseliş trendindeydi ancak momentumdaki değişikliği doğrulamak için hala yarım çizginin üzerinde kapanması gerekiyordu. 0,221 $ işaretini kırma şansını aydınlatmak için trend çizgisi desteğinden geri dönmesi gerekiyor.

CMF hızla yükseldi ve yarı çizginin üzerinde sallandı ve trendde bir değişikliği ima etti. Ayrıca, The Supertrend bir satın alma sinyali verdi ve artan satın alma baskısını yeniden doğruladı.

Çözüm

XLM, kritik 0.195 $ desteğinden geri döndüğü için, teknik göstergeleri artan satın alma etkisini teyit ederken, geri dönüş eğilimi şansı parlak. Önümüzdeki günlerde 0,23 dolar ile talep bölgesi arasında alıcılar ve satıcılar arasında bir çatışma beklenebilir. trend işleme hareketi. Ayrıca, kârlı bir hamle yapmak için daha geniş piyasa duyarlılığı ve zincirdeki gelişmelerin hesaba katılması gerekiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu