Kripto Para

Her şey planlandığı gibi gitmezse, Ethereum ‘hala iyi bir aşamada’ mı?

Ethereum ağı, Aralık 2020’de stake için Beacon Chain’i piyasaya sürdüğünden beri, meraklılar, zincirin sonunda Ethereum’un ana ağıyla birleştirileceği günü bekledi ve yeni ETH’nin tek mekanizma olması için Proof of Stake konsensüsüne yol açtı. yaratıldı. Ne yazık ki, Birleşme için belirli bir tarih henüz açıklanmasa da, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin şimdi “umarız çok yakında birleşeceğiz” dedi.

Yakın tarihli bir podcast’te konuşan mühendis, bu geçişin karşılaştığı sürekli gecikmelerden de yakınarak şunları ekledi:

“Bu vizyona gerçekten tam olarak ulaşmak istiyorsak, şimdiye kadar, hatta 2016’ya kadar biteceğini umduğumuz hâlâ yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum.”

Buterin ayrıca, geçişin henüz tamamlanmayan ve bunların çoğu testle ilgili olan yönleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Çoğu blok zinciri programı, milyonlarca doları emanet eden sınırsız sayıda insan tarafından kullanıldığından, her ne kadar Ethereum ağının alışkın olduklarına benzer bir istismarın kurbanı olmak istese de, yazılımı sürekli olarak mükemmellik için test etmek gerekli bir adımdır.

Bununla birlikte, Buterin, testin yanı sıra, konsensüs istemcileri ve yürütme istemcilerini içeren “birleştirme için olması gereken her şeyin bazı temel test istatistikleri ve tam uygulamaları zaten var” dedi. ona.

Bununla birlikte, en çok test gerektiren şey, Buterin’in yeni düğümleri ağa ve onun sözleşme koduna entegre etmenin arkasındaki mekanizma olarak açıkladığı ilk senkronizasyon sürecidir. Elbette, dikkat edilmesi gereken diğer birçok incelik ve teknik hususta, diyen Vitalik, ekibinin birleşmenin bu yıl Haziran ve Ağustos ayları arasında gerçekleşebileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Burada, Birleştirmenin Buterin’in Ethereum vizyonundaki ilk adımlardan sadece biri olduğu ve ağın öngörülebilir gelecek için sürekli gelişime tanık olabileceği belirtilmelidir. Yönetici daha önce Twitter’da birleştirme sonrası aşamaları ortaya koyan bir yol haritası açıklamış olsa da, aynı şeyi şöyle açıkladı:

“..Temelde hissenin kanıtı olan birleşme, zincirin kapasitesini artıran dalgalanma, temelde parçalama yapıyor ve ondan önce ve sonra biraz daha fazla şey yapıyor. Sonra, temel olarak, zinciri doğrulamayı kolaylaştıran bir teknoloji olan dikey ağaçlar olan sınır var… Sonra zinciri daha hafif hale getiren ve kodu genişleten tasfiye var ve sonra sadece savurganlık gibi bir şey var. diğer her Şey. “

Yönetici, ZK Snarks, EVM oluşturma ve teklif veren oluşturucu ayrımı gibi birçok moda kelime ve ekstra iyileştirmenin boru hattında olduğu konusunda hemfikirdi. Yalnızca POS ile birleştirme ve parçalama uygulanırsa, “hala iyi bir yerdeyiz.” Ethereum’un şu anda karşılaştığı en büyük sorunların madenciliğe olan bağımlılığı ve parçalamanın düzeltmesi gereken ölçeklenebilirlik eksikliği olduğu düşünüldüğünde, durum böyle olabilir.

Bu nedenle Vitalik, Ethereum’un, geçişinin Dalgalanma aşaması gerçekleştiğinde internet veya küresel finansal faaliyet için tek işlem katmanı haline gelmek için “kesinlikle yeterince büyük olacağına” inanıyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu