Kripto Para

Bu göstergeler, HODLing’in MATIC’e girmenin en iyi yolu olabileceğini gösteriyor.

Bir önceki makalede öngörüldüğü gibi MATIC, günlük grafiğindeki düşüş bayrağından ayrılırken %61.8 Fibonacci desteğine doğru aşağı yönlü seyrini sürdürdü.

Bundan sonra, MATIC, kendisini bir trend taahhüt hamlesi yapmak için konumlandırmadan önce, Kontrol Noktası (POC, kırmızı) yakınındaki kritik 1,45- 1,52 dolar aralığını yeniden test etmeyi amaçladı. Boğalar bu aralığa adım atamaz ve satışa karşı koyamazsa, alt muhtemelen yaygın düşüş eğilimlerine yenik düşecektir. Basın zamanında, MATIC son 24 saatte %11.27 artışla 1.631 dolardan işlem gördü.

MATIC Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, MATIC / USDT

MATIC 1.4 dolarlık desteği test etmek için 20-50-200 EMA’sının altına düştüğü için son düşüş bayrağı satış çılgınlığını yeniden doğruladı. ATH’sinden %57’nin üzerinde bir düşüş kaydeden MATIC, 24 Şubat’ta 4 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra kendisini 1.2 $ seviyesinden aldı.

O zamandan beri, boğalar hayati önem taşıyan %61.8 Fibonacci desteğini geri almaya hevesliydi. Böylece, alt, uzun vadeli POC’sinin üzerine sıçradığı için düşük fiyatların güçlü bir şekilde reddedildiğini gördü. Buna göre, 20 EMA’nın üzerinde sürekli bir kapanış, düşüş trendine geri çekilmeden önce 50 EMA’ya doğru bir ralliyi tetikleyebilir.

13 aydan uzun bir süre sonra 20 EMA’nın (kırmızı) 200 EMA’nın (sarı) altına düştüğünü not etmek hayati önem taşır. Bu yörünge, geçtiğimiz haftalarda artan düşüş etkisine işaret etti. Ayrıca, son fiyat hareketleri günlük RSI ile gizli bir düşüş eğilimi (sarı trend çizgisi) üstlendi.

Bunu akılda tutarak, önümüzdeki günlerde POC’ye yönelik olası bir test muhtemel olacaktır. Ayrıca, mevcut fiyat tüm EMA’larına yakındır ve gelecekte değişken bir hareket olasılığını artırır. Ayılar azalırsa, %61.8 desteğine düşmeden önce 50 EMA’nın yeniden test edilmesi muhtemel olacaktır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, MATIC / USDT

RSI aşağı kanalından çıktı ancak henüz dengeyi geçmedi ve yükseliş kenarını doğrulamadı. Trend çizgisi direncinin (sarı) altına bir düşüş, 45-47 aralığı desteğini test edecek gizli bir düşüş sapmasını destekleyecektir.

Ayrıca, CMF kendisini sıfır çizgisinin üstünden geri çekti ve artan fiyatla birlikte bir ayrışma oluşturdu. Bu hareket düşüş eğilimi gösterdi.

Çözüm

RSI ve CMF’deki ayrışmalar arasında oluşan izdiham göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde 1,45- 1,52 dolar aralığında bir test olması muhtemel. Ancak yatırımcılar / tüccarlar, MATIC’in King madeni para ile 30 günlük% 90’lık bir korelasyonu paylaştığı için Bitcoin’in hareketini yakından takip etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu