Kripto Para

Cardano’nun Şubat sürümü çok şey vaat ediyor, ancak daha fazlası gelecek

Cardano ağı, geçen ay büyük merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ağda kullanıma sunulduğunda birkaç tıkanıklık sorunuyla karşılaşmıştı. Ancak, o zamandan beri bu ölçeklenebilirlik sorunlarını gidermeye yönelik çabaları hızlandırdı. Yakın zamanda “performans optimizasyonu ve ölçeklenebilirliğe odaklanan” bir yol haritası ortaya çıkardı. Ve, bugün erken saatlerde ağda başlatılan Şubat sürümüyle, zamanında ilerliyor gibi görünüyor.

Şubat sürümündeki güncellemeler, iki tarafın bir işlemi birlikte yerine farklı zamanlarda imzalamasına olanak tanıyan aşamalı aşamalarda çoklu imza işlemlerinin eklenmesini içeriyor. Düğüm kullanıcıları, akıllı sözleşmelerin zincir üzerinde yürütülmesine yardımcı olması beklenen bir Plutus betiği çalıştırmanın maliyetini de doğru bir şekilde tahmin edebilecekler.

Havuz operatörlerinin yararlanacağı hisse senedi havuzu işletmecileri

Github sürümüne göre, Cardano Node 1.34 sürümü, kendi liderlik programlarını kontrol etme ve bir sonraki dönemi önceden gözden geçirme yeteneği gibi daha kolay erişilebilirlik için bir dizi yeni komut ve seçenek eklediğinden, özellikle hisse havuzu operatörleri için faydalıdır. .

İçinde son röportaj, IOHK’nın Cardano Mimarisi Direktörü John Allan Woods, nihayetinde, Şubat sürümünün, özellikle ağı işlemek için gereken veri miktarını azaltarak, son kullanıcı kolaylığını artırmak için yapıldığını açıkladı. dedi ki,

“Deadlus veya evde bir düğüm çalıştıran kişiler için daha az RAM gerekecek çünkü RAM’deki verilerin yapısı üzerinde daha verimli optimizasyonlar yapabildik. Sonuç olarak, düğüm daha az kaynak yoğundur ve son kullanıcı bilgisayarından daha az talep eder. ”

Cardano’nun geliştirme kolu IOHK tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde, bu optimizasyon özellikleri, “teknoloji yığınımız için yeni özellikleri daha yönetilebilir periyodik sürümler halinde gruplayan” sürüm dağıtımları olarak başlatılıyor. Bu gruplama stratejisi, ağın öngörülebilirliğini artırmayı amaçlıyor, böylece şirketler kendilerini güncellemelere göre hazırlayabilirler.

Şubat sürümü, 2022’de piyasaya sürülecek olan ve çekirdek ağı yükseltmeyi amaçlayan üç büyük kod düşüşünün ilki. IOHK, diğer ikisinin hard fork birleştirici (HFC) etkinliklerini de içerecek olan Haziran ve Ekim aylarında kurulacağını açıkladı.

Bunlar arasında boru döşeme, yeni Plutus CIP’ler, UTXO disk üzerinde depolama ve Hydra gibi ölçeklendirme planımızın temel unsurları yer alıyor… IOG, bir DApp mağazasından ve yeni bir hafif cüzdan ürününden Mithril’e kadar bir dizi yeni ürün ve özellik üzerinde çalışıyor. hızlı senkronizasyon çözümü ve yan zincirler. ”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu