Kripto Para

Bu Güney Koreli kripto firmaları FATF seyahat kuralını karşılamak için ısınıyor

Güney Koreli düzenleyici gözlemciler, yeni seyahat kuralının yürürlüğe girmesiyle duruşlarını oldukça netleştirdi. Hayır, COVID için değil. Kore’de düzenleyici ortam değiştikçe, kripto işletmeleri zorla kapatmalardan kaçınmak için düzenleyicilerle proaktif olarak çalışmak zorunda kaldı. En son gelişme, Kore’deki kripto sahnesini daha şeffaf hale getiriyor.

KODLAMA

Farklı düzenleyici borsalar, Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) kripto seyahat kuralına uymak için çözümler geliştirmek için bir ortak girişim başlattı. Seyahat kuralı, sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadele etmesi için küresel bir standart belirliyor. Borsaların, kripto işlemlerinin göndericilerinin ve alıcılarının bilgilerini toplamasını gerektirir.

Güney Kore’den Bithumb, CoinOne ve Korbit, geçen yıl Ağustos ayında Connect Digital Exchanges’in kısaltması olan CODE’u piyasaya sürmüştü. İlginç bir şekilde, 25 Şubat’ta yaklaşık 30 Güney Koreli kripto ve blockchain firması CODE ile resmi olarak ortaklık kurdu. Bir notta, rapor şunları söyledi:

“Kod 25’inde başladığını duyurdu yerli ve yabancı sanal varlık sağlayıcılarına kod sistemini anlatarak hizmet ortaklarını güvence altına almak (VASP’ler), dahil olmak üzere sanal varlık borsaları, cüzdan operatörlerive bakıcı. ”

Bu seyahat kuralı, 1.000 ABD Doları eşiğinin üzerindeki işlemler için müşteri bilgilerini ifşa etti. Dağıtılmış bir sunucuda üye kuruluşlar tarafından işletilen düğümlerdeki işlemleri ve müşteri verilerini kaydetmek için blok zinciri kullanır.

CODE, aşağıdakilerle birlikte çalışma testlerini tamamladı: üç büyük şirket ve birçok yerli şirketle ortaklıkları tartışma ve gözden geçirme sürecindeydi. ve yabancı VASP’ler. Bunlar Bithumb, Coinone ve Korbit gibi anonim şirketler. Ayrıca CODE, çeşitli yerel ve uluslararası kripto servis sağlayıcılarıyla ortaklıkları da gözden geçirdi.

Shin-geun Cho, Ticari İşbirliği Başkanı Bithumb’ın iddiası:

Blockchain kullanarak güçlü bağlantı ve ölçeklenebilirliğe sahip kod çözümleri aracılığıyla bir dizi yerli ve yabancı şirketle aktif olarak ortaklık kurmayı planlıyoruz. ”

Ayrıca örgütün “yalnızca yurt içine değil, küresel çapta da genişlemeyi planladığını” sözlerine ekledi. standartlar.” Bununla birlikte, tüm taraflar aynı coşkuyu göstermedi.

yolumu asfaltlamak

Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit farklı bir yol izledi. Upbit’in operatörü Dunamu bir CODE üyesi değildi – 25 Mart’tan sonra para yatırma ve çekme işlemlerinin izlenebilir bir seyahat kuralı sisteminden geçeceği kendi VerifyVASP seyahat kuralı çözümünü geliştirdi. Ünlü bir haber ajansı olan blockchain Wu, bu gelişmeyi tweetledi,

Zorunlu olarak, seyahat kuralı bir milyon Kore wonunun (831.12 ABD Doları) üzerindeki tüm işlemler için devreye girecekti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu