Kripto Para

Bu hafta sonu düşük likidite, Polkadot’un 19 doları geçtiğini görecek mi?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Polkadot grafiklerde 17.5 doları aştı ve 19 dolara doğru hareket etmeden önce onu desteklemek için çevirdi, ancak kısa vadeli görünümde satın alma baskısı yok gibi görünüyordu. Bitcoin 39 bin doların hemen üzerinde işlem görüyordu ve kripto kralının grafiklerdeki kısa vadeli yönü de çok net değildi. Hafta sonları da düşük likidite zamanlarıdır. Polkadot’un rallisi onu 19 doları geçecek mi yoksa satış baskısının baskın olması muhtemel miydi?

NOKTA-1H

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

Geçtiğimiz hafta Polkadot, 16.17 dolar ile 17.57 dolar aralığında işlem görmüştü. Bu aralığın bu orta noktası 16.87 dolardı ve 16.81 dolardaki uzun vadeli destek seviyesiyle bir miktar izdiham yaşadı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde DOT, bu destek seviyelerinin birleştiği noktada bir miktar destek buldu.

En yüksek aralıkları geçen ilk kırılma girişiminde, DOT 17,6 dolar desteğe çevrildiğinde yüksek aralıkta tutunamadı. Bitcoin, 42 bin dolardan 38,8 bin dolara geri çekildi ve DOT da aşağı çekilmeye zorlandı.

İkinci denemesinde, fiyat daha yüksek bir yüksek (yakın vadeli) kurmayı başardı ve ayrıca 17.6 $ ‘da talep buldu, bu da kısa vadeli piyasa yapısının yükseliş olduğu anlamına geliyordu.

Kuzeyde, 19 dolarlık alan boğaların çabalarına karşı önemli bir direnç oluşturdu. Bu nedenle, bu seviyenin desteğe çevrilmesi durumunda kısa vadeli bir satın alma fırsatı ortaya çıkabilir. Güneyde, DOT’un daha yükseğe tırmanması için 17.6 doların kırılmamış kalması gerekecek. 17,6 doların altında bir seans, DOT’un 16,2 dolara geri döndüğünü görebilir.

Akılcı

Polkadot kısa vadeli bir kez daha patlak verdi ama talep gerçek miydi?

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI 62.16’da kaldı ve son saatlerde güçlü bir yükseliş momentumu gösterdi. Bununla birlikte, fiyat ve momentum arasında düşüş eğilimi gösterdi. Müthiş Osilatör de fiyat yükseldikçe daha düşük bir zirve oluşturuyor gibi görünüyordu.

Bunun yanı sıra, OBV, 17,6 dolarlık yeniden testten sonra satın alma hacminin özellikle yüksek olmadığını gösterdi.

Çözüm

Göstergeler, önümüzdeki birkaç saat içinde Polkadot için 17,6 dolarlık bölgeye bir geri çekilme görebileceğini gösterdi. 19 dolar güçlü bir direnç oluşturdu ve kar al seviyesi olarak kullanılabilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde 17,6 doların altına bir hareket, muhtemelen 16,8 doların ve 16,2 doların yeniden ziyaret edildiğini görecektir. 19 doların üzerinde bir hareket ve destek olarak yeniden test edilmesi de yakın vadede bir satın alma fırsatı sunacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu