Kripto Para

Bu jeton, öne çıkma ve 2022 için en iyi altcoin bahsi olma potansiyeline sahiptir.

Cardano fiyatı, Mart 2020’deki pandemi çöküşünden bu yana cazip bir yatırım oldu. ADA, bir buçuk yıldan daha kısa bir sürede %17.600 gibi devasa bir ralli yaptı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.11 dolara ulaştı. Bu etkileyici ralli, 2021’in dördüncü çeyreğinden bu yana büyük bir düşüş yaşadı ve hiçbir durma belirtisi göstermiyor. Özellikle bu düşüş, ADA’yı bir sonraki yükseliş için bahis yapılabilecek en iyi altcoinlerden biri yapıyor.

Teknikler bir fırsat ortaya koyuyor

ADA Sürekli Vadeli İşlemler | Kaynak: Tradingview

Cardano fiyatı, 9 Şubat 2021’de ilk etiketlendiğinden bu yana 1 dolarlık psikolojik seviyeye sadık kaldı. Bu noktadan bu yana, ADA, en son 3 Şubat’ta yapılan yeniden testle, söz konusu bariyeri yaklaşık sekiz kez sekti. Kısa bir süre sonra, ADA önemli seviyenin altına düştü ve şu anda Cardano’yu yaratabilecek veya bozabilecek 0.843 dolar seviyesinin üzerinde geziniyor.

0,843 ABD doları destek seviyesi birçok nedenden dolayı hayati önem taşıyor, bu nedenle bu bariyerin kırılması ADA’nın %56 düşüşle 0,397 ABD dolarına düşmesine neden olabilir ve buna uygun olarak “maksimum acı senaryosu” olarak adlandırılır. Bu kadar dik ve şiddetli bir düşüş trendinin beklenmesinin iki temel nedeni var.

  1. Fair Value Gap (FVG): Bu teknik kurulum, bir varlığın fiyatı bir noktadan hızla uzaklaşıp verimsizlik yarattığında oluşur. Genellikle, momentum kurudukça, varlık daha aşağıyı araştırır ve bu boşluğu doldurur. Cardano için bu FVG 0,365 dolardan 0,746 dolara kadar uzanıyor ve ADA’nın 28 Ocak 2021 ile 9 Şubat 2021 arasında %224 oranında artmasıyla oluştu. Bu yükselişten bu yana, Ethereum katili bu boşluğu dolduramadı. Dolayısıyla, 0,843 dolarlık bir kırılma, piyasa yapıcıları ADA’yı bu boşluğu doldurmaya zorlamaya tetikleyen bir katalizör olacaktır.
  2. Hacim Profili Boşluğu: Hacim profili göstergesi, maksimum işlem hacminin gerçekleştiği kümeleri veya alanları belirlemek için kullanılır. Bu kümeler veya ani yükselmeler genellikle potansiyel bir pivot noktasının belirlenmesine yardımcı olan kritik destek veya direnç seviyeleri olarak hizmet eder.
    ADA için, 2021 ila 2022 hacim profili, 0,843 ila 0,398 ABD Doları arasında önemli ölçüde inceliyor. İlginç bir şekilde, FVG bu aralığın bir alt kümesidir ve 0,843 dolarlık destek seviyesi ihlal edilirse 0,398 dolara büyük bir çöküş olasılığını daha da destekler.

İlgilenen yatırımcılar, yatırımlarını mevcut seviyeden dolar-maliyet ortalaması alarak başlayabilir ve bazı teklifleri 0,40 dolar civarında bırakabilirler.

ADA Sürekli Vadeli İşlemler | Kaynak: Tradingview

ADA için bu görünümü destekleyen, 365 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu gösterge, geçen yıl ADA satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını belirlemek için kullanılır.

Şu anda, 365 günlük MVRV %-50 civarında seyrediyor ve bu da hisse sahiplerinin çoğunun zararda olduğunu gösteriyor. Bu gösterge en son pandemi nedeniyle Mart 2020’de bu kadar düşük düşmüştü. Yukarıda bahsedildiği gibi, pandemi çöküşü, birikim yapmak için mükemmel bir fırsat olarak hizmet etti ve büyük kazanımlara yol açtı. Bu nedenle, bunun tekrarı, Cardano’nun yakından ilgilenilmesi gereken bir altcoin olacağını gösterecektir.

MVRV Oranı | Kaynak: Santiment

ADA’nın 0,40 doları yeniden test ettiğini varsayarsak, aşağı yönlü tehdidin geçersiz olduğunu ve geri dönüşün muhtemel olduğunu gösterir. Yükseliş veya boğa rallisinin teyidi, ADA 1.238 dolardan kontrol hacim noktasının üzerinde daha yüksek bir yüksek seviye ürettikten sonra gelecek.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu