Kripto Para

Rusya Ukrayna’yı işgal ederken, Bitcoin ABD yaptırımları arasında daha büyük bir rol oynayacak mı?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali milyarlarca olmasa da milyonlarca insan tarafından izleniyor. Doğal olarak, Ukraynalı raporların Rus ordusunun Çernobil nükleer santralinin kontrolünü ele geçirdiğini iddia etmesiyle FUD bir puan daha yükseldi.

ABD ve AB ekonomik yaptırımlarla karşılık verirken, finans uzmanları, birkaç yıldır ABD merkezli varlıklara olan bağımlılığını azaltan Rus yönetimini etkileme yeteneklerine şüpheyle bakıyorlar.

Bununla birlikte, daha fazla fintech analisti, Bitcoin’in gelecekteki yaptırımlarda rol oynayabileceğini düşünüyor.

Gaz pedalına basmanın zamanı geldi mi?

Yatırım analisti ve yorumcusu Anthony Pompliano, Avrupa ülkesinin dolara olan bağımlılığını tartışırken Rusya’nın geniş döviz ve altın rezervlerine vurgu yaptı. Bülteninde şunları kaydetti:

“Bu beni en önemli noktaya getiriyor – Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın büyük bir bölümünün rezerv para birimi olarak ABD dolarını kullanmadığı bir dünyada ne yapacağını düşünmeye başlamalı.”

Bu amaçla, ABD’nin Bitcoin’in en iyi kullanıcısı haline gelerek uyum sağlayabileceğini öne sürdü. Yatırım yöneticisi şunları söyledi:

“Küresel rezerv para biriminin üreticisi ve dağıtıcısı olmanın bir sonraki en iyi seçeneği, tek bir ülkenin kontrol etmediği bir küresel rezerv para biriminin en gelişmiş kullanıcısı ve sahibi olmaktır.”

Aynı zamanda Pompliano, ABD’nin yapması gerektiğini yineledi. olumsuzluk dolardan vazgeç. Bunun yerine, gelecekte doların artık küresel rezerv para birimi olmaması durumunda Amerika’nın Bitcoin’i bir riskten korunma aracı olarak kullanabileceğini hissetti. Pompliano ekledi,

“ABD, Bitcoin’i merkez bankası rezervlerine koymalı. Derhal dünya çapında birçok bitcoin madencisini ABD’ye taşınmaya teşvik etmeliyiz. Bitcoin harcamalarındaki sermaye kazancı vergisini kaldırmalı ve ona geleneksel bir para birimi gibi davranmalıyız.”

Çok fazla çit budama

Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir. Uzmanlar, Bitcoin’in S & P500, Nasdaq ve teknoloji hisseleri ile artan korelasyonunu endişeyle izliyor. Bu bağlantı gelecekte daha da güçlenirse, Bitcoin’in riskten korunma yeteneği azalır.

Pompliano ayrıca ABD hükümetinin Amerikalıları, tamamlanmasının yıllar alacağını umduğu merkezi olmayan dijital para birimleri hakkında eğitmesi gerektiğinde ısrar etti.

Zarar ne?

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %10,57 artarak 38,482,92 dolardan el değiştiriyordu. En iyi 20 kripto para biriminin çoğu da son gün önemli mitingler gördü.

Dahası, piyasa aşırı korku durumundan “normal” korkuya geçti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu